Nemrég hosszabban lelkesedtem a meglehetősen fordulatos életutat maga mögött tudó Bakony ex-csavargőzösről, most megmutatnám egy városnéző sétakör néhány rövid pillanatát is. A Gróf Széchenyi lapátkerekes mellől való indulás közben jól hallani a lassú járású hathengeres SKL turbodízel motor rotyogását, ami szerintem teljesen más alaphangulatot ad, mint a modernebb hajók gyors berregése. Engem mindig elandalítanak ezek a régi motorok, csak a Sopron vontató még lassabb Láng gyártmányú erőforrásai voltak rám erősebb hatással, konkrétan soha nem aludtam olyan könnyen és jól, mint amikor azok remegtették körülöttem azt a hajót. De persze itt most a város a főszereplő:
Aki a múltkor lemaradt, annak itt van egy másik videó arról, hogy hogyan is néz ki ez az 1920-as években még gőzösnek épült hajó manapság:

Ez megy most