Tudnivalók

Egy Földön ragadt humanoid űrlény benyomásai az őt körülvevő világról, különös tekintettel Budapestre, a villamosokra, vonatokra, repülőgépekre, hajókra, zenékre. Meg minden másra.
 
Ha tetszenek a bejegyzések, ajánld a blogot/bejegyzést ismerőseidnek - ha csak egy-egy képet mutatnál meg másoknak belőlük, akkor is kérlek, írd oda mellé a készítő nevét, és hogy hol találtad, mondjuk link formájában! Köszönöm! A tartalmak publikálása, pláne kereskedelmi célú felhasználása értelemszerűen a készítő(k) engedélyéhez van kötve.
 
A kommentek tartalma nem feltétlenül egyezik meg a blog írójának véleményével. Sőt, néha még a bejegyzéseké sem ;) A trollkodás, anyázás, a spammelés és a túlzott offolás pedig ki lesz moderálva, ha úgy látom jónak.

  Gyorslinkek:
 
Régi képek
Villamosok
Hajók
Zene
Budapest
 
Hampage.hu frissítések
 
Énblog
 
Videók

Naptár

június 2026
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Ez megy most

  • nyelv-ész: @SomiTomi: Amikor a Trabinál 40 ezer után már főtengelycsapágyakat kellett cserélni, akkor egy Moszkvics elment 150 ez... (2026.06.17. 19:49) A majdnem-Trabant
  • Terézágyú: Junoszty mint számtek eszköz: Igazi formáját a magyar mikrogéphez, a PRIMOhoz csatlakoztatva mutatta meg. Elve a Prim... (2026.06.17. 17:39) Honda S800: új kedvenc autóm van!
  • SomiTomi: @nyelv-ész: Amennyire tudom, úgy általában sokkal rövidebb volt az autók élettartama, korrózióvédelem szinte ismeretle... (2026.06.16. 22:34) A majdnem-Trabant
  • nyelv-ész: @Hamster: A P70 favázas volt. Hiába a Duroplast nagyon sokáig bírja, de alatta a faváz elkorhad. Ez az egyik magyaráza... (2026.06.16. 11:12) A majdnem-Trabant
  • Hamster: @Fradista Utazó: "a 70-es évek végére azok is már húszéves autók voltak, ill. lettek volna." Vicces, de ma valószínűle... (2026.06.16. 09:11) A majdnem-Trabant
  • Fradista Utazó: A P70, ahogy te is írod, nem volt népautó. És nem is volt sokáig gyártásban. Már 1959-ben, kevesebb, mint 40 ezer dara... (2026.06.16. 07:45) A majdnem-Trabant
  • Hamster: @Fradista Utazó: Ma meg valami váltóhiba miatt volt gebaß. (2026.06.15. 19:08) (nem elég) régi idők vasútja
  • Hamster: @Siposdoktor: A mobillal én is le tudtam fordítani, de amikor az ember bealszik, felébred Sturovóban, és hirtelen ezt ... (2026.06.15. 18:49) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Siposdoktor: A "Loučíme se s cestujícími vystupujícími ve stanici" megfejtése: Búcsúzunk az állomáson leszálló utasoktól. (2026.06.15. 10:02) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Fradista Utazó: @nyelv-ész: tegnap este a 165, és, ennek egyenes következményeként ma reggel a 60, kompletten kimaradt. Igaz, emiatt ... (2026.06.14. 15:41) (nem elég) régi idők vasútja
  • Utolsó 20

Top 5

  1. Megtalált sínek: a Margit híd régi vágányainak darabjai a DunábanÉveket töltöttem Budapest elvesz(t)ett vágányainak felkutatásával, most azonban - kivételesen - megtalált sínekről fogok mesélni! Száraz időszakokban néha előfordul, hogy a Margit-sziget déli...
  2. Budapest málhásai: a MukikIsmét Tomáš Dvořák képeiből válogatok, témául pedig a guruló fadobozhoz hasonlatos "motoros fedett teherkocsikat" választottam. Persze valószínűleg nagyon ritkán hívták őket így hosszúra nyúlt...
  3. Végállomás, leszállás!Ez itt a bevezető hűlt helye. Normál esetben nyakatekert módon kellene felvezetnem, hogy mi a bejegyzés témája, és miért az, ami, de most egyszerűen csak pár érdekes régi képet szeretnék mutatni Ab...
  4. BUMM nincs, de (majdnem) minden más abból a korszakból itt van :)A jelek szerint az elmúlt hónapokban egy kő alatt éltem (esetleg szatyorban), mert teljesen elment mellettem, hogy az archive.org nem csak elkezdte összegyűjteni az univerzum összes C64-es programját,...
  5. Cégérek, táblák és neonok a hetvenes-nyolcvanas évek külvárosi utcáinJó régen nem csináltam már "régi képes" bejegyzést, de a minap valami mást keresve rámjött, hogy folytatást csináljak egy régi képmutogatós írásnak, melyben hirdetésekkel, neonreklámokkal...
  6. A nürnbergi Colosseum és a Birodalmi Pártgyűlés TerületeAz ember nem mindig csak szép vagy kellemes dolgokat lát utazás közben, hanem néha zavarba ejtőeket is. Életem egyik legfurcsább koncertje volt a nürnbergi Rock im Park, melyen a zenekarok a Harmadik...
  7. Komárnótól Komáromig, avagy az erőd velünk van II.Előzmény: (Rév)Komárom, és az ő naponta kétszer látogatható erődje A komáromi erődrendszer a ma a szlovák oldalon levő Öreg- és Újvárból, a Vág torkolata körüli sáncokból és bástyákból, és három...
  8. A Keletitől az Örs vezér teréig Noah Caplin képeinMostanában sokfelé jártunk régi képeken: a Moszkva téren, Soroksáron, a Duna-parton, a Hegyvidéken, de a zuglói hálózat kimaradt - és "zuglói" alatt most az Erzsébetváros északkeleti csücskén át...
  9. Amikor az utcák keskenyebbek, a villamosok pedig tényleg öregek voltakMúltkor elmeséltem, hogyan kerültem kapcsolatba Tim Boric-kal, most ismét mutatnék néhányat a hetvenes évek második felében készített képeiből. Kezdjük Óbudán, mondjuk a Flórián téren! A...
  10. Mi az: huszonöt emeletes, és átsüt rajta a nap?Természetesen a nyolcvan méteres pécsi magasház, melynek szomorú érdekessége, hogy 1977-től csak 1990-ig laktak benne, azóta üresen áll: A hatvanas-hetvenes évek fordulóján a magyar városépítőket...

Címkék

103 (7) 105Na (5) 1233 (12) 125év (7) 1522 (8) 1820 (13) 1969 (7) 1973 (6) 1976 (9) 1977 (7) 1978 (6) 1979 (10) 1980 (10) 2006 (5) 2018 (11) 2019 (49) 2020 (31) 2624 (23) 2806 (13) 3720 (11) 41-es (10) 424 (26) 436 (8) 5884 (7) 611 (10) abba (6) abszurd (26) Ab van Donselaar (42) aeropark (9) agyhúgykő (61) airway (96) álhír (6) állatkert (11) álom (5) alpok (12) amiga (8) amszterdam (5) aracs ms (5) augusztus 20 (6) ausztria (108) autók (96) bach (5) badacsony (6) badacsony ms (7) balaton (247) balatonföldvár (8) balatonfüred (15) balatonszemes (5) balaton ms (7) Balt Korthals Altes (14) bardotka (13) basel (8) bbc (8) bécs (53) belgium (13) bengáli (47) berlin (163) berlini fal (20) bíbic (6) bkv (65) blog (28) blues (6) bp nosztalgia (10) brno (17) brüsszel (7) budai vár (26) budaörs (39) budapest (1023) budapesti pillanatok (55) buék (9) busz (128) búvár (22) bytom (6) bzmot (16) c50 (14) c64 (18) caf (15) cégtörténet (6) cirkáló (8) city lights (77) classic remise (7) class 56 (7) combino (6) commodore (19) csak egy kép (61) csak egy videó (389) csehország (69) csehszlovák (42) csepel (7) csobánc ms (6) csörgő (18) cukiság (35) debrecen (25) demó (10) design (7) díszkivilágítás (32) divat (5) dízel (16) doctor who (42) drezda (10) duna (88) düwag (6) életkép (22) életképek (39) életmód (6) elveszett (34) emlék (14) emlékek (55) énblog (609) énzene (21) építészet (67) építkezés (22) épület (18) érdekes (5) érdekesség (39) erfurt (8) Ernst Plefka (7) esti városkép (12) évforduló (13) ezerötszázas (8) ezres (17) fan fiction (12) faros (11) favázas (12) feldolgozások (13) felhők (28) felső-szilézia (31) felső szilézia villamos (27) fentrol (7) fényvillamos (28) ferihegy (42) film (13) firka (5) fogas (7) fogaskerekű (31) fogyasztói (23) fonódó (11) fonyód ms (7) forintos emlekeim (5) fortepan (41) fotó (5) frankfurt am main (9) freddie mercury (7) füred ms (7) füsti (6) ganz (5) gary moore (37) gdynia (5) geek (7) gellérthegy (5) Geoffrey Tribe (17) gépsárkány (88) gibson (10) gigant (8) gitár (39) gmap (21) gmunden (7) goldtimer (6) gondolatok (12) gőzmozdony (58) gróf széchenyi ms (7) gyermekvasút (48) haditechnika (15) hajó (239) hajtóművek-motorok (9) hampage (480) hamster (5) hangok (5) hangszerek (13) hármashatárhegy (6) havazás (5) heavy metal (6) helikopter (14) helka ms (10) henschel (10) hév (49) heviz ms (8) híd (31) (36) hódmezővásárhely (7) hogylehetne (7) hogyvolt (7) house (6) hülyeség (10) humor (123) huszonötévesaközlekedésesweboldalam (17) idegenforgalom (21) ikarus (87) il 14 (10) innsbruck (7) internet (7) ipari létesítmények (7) írás (15) it (9) játék (5) jegyek (7) joe satriani (5) jókai ms (13) kalef (11) karácsony (15) karikatúra (5) Karl Holzinger (11) karosa (7) kassa (22) katamarán (22) katowice (7) kazetta (8) kcsv (5) kecskemét 2010 (6) kelenföld (11) kelén ms (16) kelet-berlin (5) képek (1155) képregény (94) kérdés (13) keszthely ms (10) kirándulás (14) kisföldalatti (16) kiskörút (6) kisvasút (62) ki vagy doki (13) klasszikus zene (5) köd (21) köln (36) kölni dóm (5) komp (31) konstal (8) körtér (8) közlekedés (483) kritika (72) kulfoldi szemmel (115) laminátka (6) lánchíd (8) lanovka (8) lapátkerekes (6) last ninja (6) látnivaló (11) lausanne (5) lelle ms (5) lengyelország (84) les paul (8) lhbs (25) linz (11) lipcse (12) li 2 (28) lkk (5) lodz (6) ludmilla (14) luzná u rakovníka (6) m4 (16) maci (9) magas tátra (12) magyarország (7) malév (6) margit híd (9) már nincs (6) mátyás-templom (6) máv (35) mdmot (6) medve (7) mercedes (8) metál (18) metró (47) miskolc (27) mittudoménmi (9) mk45 (6) mk48 (15) mk49 (7) MOD (7) morál (11) morgás (134) motorkerékpár (5) mozdonyok (33) mozi (11) mtp (7) muki (17) münchen (28) műrepülés (8) muv (10) múzeum (66) n19 (5) nagypolszki (6) naplemente (18) ndk (6) németország (336) neon (5) nerd (7) nincsmár (9) Noah Caplin (6) nohab (80) nosztalgia (243) nosztalgiabusz (55) nosztalgiahajó (41) nosztalgiahév (6) nosztalgiatroli (7) nosztalgiavillamos (136) nosztalgiavonat (28) nürnberg (20) nyílt nap (6) nyíregyháza (6) nyolcvanas évek (22) nyugat-berlin (6) NZA (12) olaszország (26) oldtimer (133) orgona (5) orkvadászok (11) országház (5) ostrava (8) osztyapenkó (5) otthoni turista (43) ozzy osbourne (10) pályahiba (6) pályaudvar (42) panoráma (111) paródia (7) pcc (7) pécs (13) Peter Haseldine (11) point n click turista (8) pop (31) popkultúra (139) pozitívum (12) pozsony (74) prága (27) programajánló (28) púpos (25) queen (20) r.i.p. (14) rádió (6) rajz (5) rajzfilmek (5) redbull air race (8) rejtvény (11) reklám (24) relax (12) rendez (15) repülés (136) repülőgép (48) repülőgépek (83) repülőnap (34) repülőtér (21) retró (65) rock (94) rocktörténet (5) róma (15) románia (5) s-bahn (15) semmering (9) sg (5) sid (5) siófok (6) siófok ms (7) skanzen (5) skoda (19) sky channel (11) SNL (17) sorozatok (15) soundcloud (15) spotting (19) st.pölten (5) stadtbahn (6) star wars (6) statisztika (5) stuka (6) stuttgart (9) super channel (5) svájc (30) szabadság híd (17) szárnyashajó (22) szavazás (6) szczecin (7) szeged (44) szekacs (8) szent miklós ms (7) szergej (50) szigliget ms (7) szilézia (6) szili (8) szilveszter (5) szinti (5) szliács (5) szlovákia (152) sztrájk (21) szünetjelzés helyett (253) t3 (6) t5c5 (5) tapolca (8) társadalom (5) tatra (50) taurus (7) tdt2020 (12) tdt2022 (6) technika (71) technikatörténet (90) tehervonatok (12) tél (20) templom (12) természet (11) tévéműsor (27) thin lizzy (8) tihany (11) Tim Boric (16) Tomas Dvorak (11) tömegközlekedés (532) történelem (29) totalcar (5) trabant (8) trainspotting (75) tram train (9) trolibusz (77) tünde ms (5) turizmus (20) tűzvonalban (15) tűzvonalban saját (8) tv (96) tw6000 (6) überzenészek (17) utazás (496) utcakép (232) uv (66) vár (11) várnegyed (9) város (568) városkép (119) városliget (10) varsó (8) vasút (659) vasútállomás (7) vasúti becenév (6) vélemény (31) vicinális (13) vidám park (5) videó (1051) villamos (891) vitorlás (21) vízibusz (32) vlog (7) wachau (5) wartburg (6) woltersdorf (5) wroclaw (6) wuppertal (7) würzburg (5) xi.ker (50) youtube (359) zene (230) ziu (5) zlin (13) zsiguli (6) zürich (15) Címkefelhő

Elnézést, ez kicsúszott belőlem, ahogy a most kijövő filmeket láttam

2026.05.23. 18:00 :: Hamster

[fakenews] A Disneycorp Fenntarthatósági és Recycling Ügyosztálya (formerly known as Lucasfilm Ltd) bejelentette, hogy amennyiben sikeres lesz a "Boba Fett Másolata és egy Temuról rendelt műanyag Yoda bábu" című projekt (mely jogi okokból kifolyólag "A mandalóri és Grogu" címmel került a mozikba), a munkát azonnal folytatják a következő filmekkel:

  • Palpatine unokatesója és a Kis Rancor
  • Greedo és az a kis guruló robot az első Halálcsillagról
  • Han Solo első barátnője és Bébi Ackbar
  • Lars Owen kollégiumi szobatársa és Wicket kisunokája

Amennyiben még ezek a filmek se tennék tönkre a Star Wars megmaradt kevés jó hírét, egy végtelen számú majomból álló forgatókönyvíró-csapat már elkezdett dolgozni a "Mos Eisley Cantina Banda Óvoda" és a "Fresh Prince of Coruscant: Mace Windu korai évei" című sorozatokon.

9 komment

Címkék: star wars hülyeség álhír popkultúra énkérekelnézést

A bejegyzés trackback címe:

https://hamster.blog.hu/api/trackback/id/tr3519105979

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Anno negyvensok éve egy tanárunk azt mondta, hogy a tévé, a folyamatos filmnézés megöli a fantáziát. Akkor nem nagyon értettük, bár kaptunk magyarázatot:

A film egy szellemi rágógumi. Készen kapod a látványt, a hangot. Ha viszont ugyanazt a sztorit elolvasod, el kell képzelned, kivel, hol, mikor mi történik. Nincs két ember, ki pont egyformán képzelné el azt, hogy "még nyílnak a völgyben a kerti virágok".

Na, itt tartunk. A ma aktív korosztályok már teljesen a "vizuális kultúrán" nőttek fel. Kevés akad, aki képes lenne önálló, értelmes történeteket megfilmesíteni. Aztán a filmipar is egy pénzgyár lett: a befektetett tőkét többszörösen vissza kell hoznia egy filmnek. Biztosra kell menni, nem lehet kísérletezni. Ha a kis elálló fülű zöld bábura milliók kíváncsiak, akkor azt kell nekik adni.
@nyelv-ész: Már nem tudom, ki mondta, hogy az a gond, hogy Lucas úgy találta ki a saját meséjét, hogy a fantáziájában összeolvadt egy csomó korábbi mitológia (ma IP-nak mondanánk). Tehát volt benne Flash Gordon, volt benne népmesei legkisebb királyfi és gonosz varázsló, Joseph Campbell, Kuroszava. Aki a mai Star Warst csinálja, az meg csak a kész Star Warst ismeri.
@nyelv-ész: "Ha viszont ugyanazt a sztorit elolvasod, el kell képzelned, kivel, hol, mikor mi történik. "
Ez azért érdekes, mert én hamarabb olvastam a Csillagok+Birodalom+Jedi könyveket, mint hogy a filmet láttam volna. A magyar képregény meg a könyvborítók nagyjából elhelyezték a fejemben, hogy hogy néz ki Luke és Vader, de a hangokat, a mozgást már én képzeltem hozzájuk, úgyhogy amikor '84-ben az Új Tükör Klubmoziban végre valódi filmen láttam őket, az volt a viszonyítás. És ezek a filmek azok a kivételek, amik erősítik a szabályt, mert jobbak voltak, mint amit el tudtam képzelni, pedig szerintem az átlagnál erősebb fantáziám volt.
@Hamster: Ez igaz az első két részre, A Birodalom visszavág még egy remekmű. De már a Jedi visszatér, több, mint negyven évvel ezelőtt, is az első két rész kliséire épített, csak még beleírták az ewokokat, mert úgy gondolták, azokból sokat lehet majd eladni a játékboltokban (ez be is jött).
@Fradista Utazó: Igen, a Jedi már csak iparosmunka volt, de vizuálisan még így is zseniális. Persze lehet, hogy elfogult vagyok, mert azt láttam először, de a főcím a zenével, aztán ahogy jön a csillagromboló, kiesik belőle a lambda komp, birodalmi induló, halálcsillag v2.0, leszállnak, lenyílik a rámpa és lejön a feketeruhás főnök, szóval az pont olyan volt, mint képzeltem, meg még egy kicsi.
Mivel még nem láttam a filmet - de a két bögre már megvan a Burger Kingből és azok ***va jók - ezért nem kommentelek ide semmit. Tudom, búmer, de az eredeti trilógián túl mindent kirekesztettem az életemből, ami Star Wars, a Mandalori, meg a Boba Fett sorozaton kívül. Az összes többi pusztulat.
Én 9,5 évesen olvastam a Jedi visszatér-t (szinte napra pontosan tudom hol és mikor), imádtam, főleg a végét amikor 3 helyszínen párhuzamosan folyt a történet. És a film se okozott csalódást.
Nekem a Star Wars legalább annyira a Timothy Zahn-féle Thrawn trilógia (meg a folytatása), mint az eredeti 3 film, szóval az Új Köztársaság korai időszakában zajló Mandalorian-sorozat egyből megvett. Nem volt rossz a film sem, bár sajnos különösebben jó sem - a főszereplőn nem csak baskar-páncél, de hatalmas plot armor is volt meg időnként nagyon átment horrorba. Ami meg Hollywood fantáziatlánságát illeti: az előzetesek a Super Mario második része, a Minyonok 3 és a Toy Story 5(!) voltak, az előtérben pedig a Dűne 3 előzetese ment...
@NAR: A Thrawn-trilógia annak idején nagyon tetszett, pár éve újra nekivágtam, és annyira nem kötött le. Thrawn viszont kétségtelenül az egyetlen "új" karakter az egész expanded univerzumban, aki simán elférne az OT-ben. De belőle is bohócot csináltak az Ahsokában, szóval szerintem egyszerűen el kellene tiltani ezeket az embereket a SW-tól. Ha ennyit tudnak, hogy mások karaktereivel dedós fanfic-eket írnak, akkor inkább ne tegyék. Anno gyerekként legóval jobb sequelt találtam ki, mint a Disney, pedig azt se tudtam, hogy van ilyen szó :)
süti beállítások módosítása