Tudnivalók

Egy Földön ragadt humanoid űrlény benyomásai az őt körülvevő világról, különös tekintettel Budapestre, a villamosokra, vonatokra, repülőgépekre, hajókra, zenékre. Meg minden másra.
 
Ha tetszenek a bejegyzések, ajánld a blogot/bejegyzést ismerőseidnek - ha csak egy-egy képet mutatnál meg másoknak belőlük, akkor is kérlek, írd oda mellé a készítő nevét, és hogy hol találtad, mondjuk link formájában! Köszönöm! A tartalmak publikálása, pláne kereskedelmi célú felhasználása értelemszerűen a készítő(k) engedélyéhez van kötve.
 
A kommentek tartalma nem feltétlenül egyezik meg a blog írójának véleményével. Sőt, néha még a bejegyzéseké sem ;) A trollkodás, anyázás, a spammelés és a túlzott offolás pedig ki lesz moderálva, ha úgy látom jónak.

  Gyorslinkek:
 
Régi képek
Villamosok
Hajók
Zene
Budapest
 
Hampage.hu frissítések
 
Énblog
 
Videók

Naptár

június 2026
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Ez megy most

  • nyelv-ész: @SomiTomi: Amikor a Trabinál 40 ezer után már főtengelycsapágyakat kellett cserélni, akkor egy Moszkvics elment 150 ez... (2026.06.17. 19:49) A majdnem-Trabant
  • Terézágyú: Junoszty mint számtek eszköz: Igazi formáját a magyar mikrogéphez, a PRIMOhoz csatlakoztatva mutatta meg. Elve a Prim... (2026.06.17. 17:39) Honda S800: új kedvenc autóm van!
  • SomiTomi: @nyelv-ész: Amennyire tudom, úgy általában sokkal rövidebb volt az autók élettartama, korrózióvédelem szinte ismeretle... (2026.06.16. 22:34) A majdnem-Trabant
  • nyelv-ész: @Hamster: A P70 favázas volt. Hiába a Duroplast nagyon sokáig bírja, de alatta a faváz elkorhad. Ez az egyik magyaráza... (2026.06.16. 11:12) A majdnem-Trabant
  • Hamster: @Fradista Utazó: "a 70-es évek végére azok is már húszéves autók voltak, ill. lettek volna." Vicces, de ma valószínűle... (2026.06.16. 09:11) A majdnem-Trabant
  • Fradista Utazó: A P70, ahogy te is írod, nem volt népautó. És nem is volt sokáig gyártásban. Már 1959-ben, kevesebb, mint 40 ezer dara... (2026.06.16. 07:45) A majdnem-Trabant
  • Hamster: @Fradista Utazó: Ma meg valami váltóhiba miatt volt gebaß. (2026.06.15. 19:08) (nem elég) régi idők vasútja
  • Hamster: @Siposdoktor: A mobillal én is le tudtam fordítani, de amikor az ember bealszik, felébred Sturovóban, és hirtelen ezt ... (2026.06.15. 18:49) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Siposdoktor: A "Loučíme se s cestujícími vystupujícími ve stanici" megfejtése: Búcsúzunk az állomáson leszálló utasoktól. (2026.06.15. 10:02) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Fradista Utazó: @nyelv-ész: tegnap este a 165, és, ennek egyenes következményeként ma reggel a 60, kompletten kimaradt. Igaz, emiatt ... (2026.06.14. 15:41) (nem elég) régi idők vasútja
  • Utolsó 20

Top 5

  1. Megtalált sínek: a Margit híd régi vágányainak darabjai a DunábanÉveket töltöttem Budapest elvesz(t)ett vágányainak felkutatásával, most azonban - kivételesen - megtalált sínekről fogok mesélni! Száraz időszakokban néha előfordul, hogy a Margit-sziget déli...
  2. Budapest málhásai: a MukikIsmét Tomáš Dvořák képeiből válogatok, témául pedig a guruló fadobozhoz hasonlatos "motoros fedett teherkocsikat" választottam. Persze valószínűleg nagyon ritkán hívták őket így hosszúra nyúlt...
  3. Végállomás, leszállás!Ez itt a bevezető hűlt helye. Normál esetben nyakatekert módon kellene felvezetnem, hogy mi a bejegyzés témája, és miért az, ami, de most egyszerűen csak pár érdekes régi képet szeretnék mutatni Ab...
  4. BUMM nincs, de (majdnem) minden más abból a korszakból itt van :)A jelek szerint az elmúlt hónapokban egy kő alatt éltem (esetleg szatyorban), mert teljesen elment mellettem, hogy az archive.org nem csak elkezdte összegyűjteni az univerzum összes C64-es programját,...
  5. Cégérek, táblák és neonok a hetvenes-nyolcvanas évek külvárosi utcáinJó régen nem csináltam már "régi képes" bejegyzést, de a minap valami mást keresve rámjött, hogy folytatást csináljak egy régi képmutogatós írásnak, melyben hirdetésekkel, neonreklámokkal...
  6. A nürnbergi Colosseum és a Birodalmi Pártgyűlés TerületeAz ember nem mindig csak szép vagy kellemes dolgokat lát utazás közben, hanem néha zavarba ejtőeket is. Életem egyik legfurcsább koncertje volt a nürnbergi Rock im Park, melyen a zenekarok a Harmadik...
  7. Komárnótól Komáromig, avagy az erőd velünk van II.Előzmény: (Rév)Komárom, és az ő naponta kétszer látogatható erődje A komáromi erődrendszer a ma a szlovák oldalon levő Öreg- és Újvárból, a Vág torkolata körüli sáncokból és bástyákból, és három...
  8. A Keletitől az Örs vezér teréig Noah Caplin képeinMostanában sokfelé jártunk régi képeken: a Moszkva téren, Soroksáron, a Duna-parton, a Hegyvidéken, de a zuglói hálózat kimaradt - és "zuglói" alatt most az Erzsébetváros északkeleti csücskén át...
  9. Amikor az utcák keskenyebbek, a villamosok pedig tényleg öregek voltakMúltkor elmeséltem, hogyan kerültem kapcsolatba Tim Boric-kal, most ismét mutatnék néhányat a hetvenes évek második felében készített képeiből. Kezdjük Óbudán, mondjuk a Flórián téren! A...
  10. Mi az: huszonöt emeletes, és átsüt rajta a nap?Természetesen a nyolcvan méteres pécsi magasház, melynek szomorú érdekessége, hogy 1977-től csak 1990-ig laktak benne, azóta üresen áll: A hatvanas-hetvenes évek fordulóján a magyar városépítőket...

Címkék

103 (7) 105Na (5) 1233 (12) 125év (7) 1522 (8) 1820 (13) 1969 (7) 1973 (6) 1976 (9) 1977 (7) 1978 (6) 1979 (10) 1980 (10) 2006 (5) 2018 (11) 2019 (49) 2020 (31) 2624 (23) 2806 (13) 3720 (11) 41-es (10) 424 (26) 436 (8) 5884 (7) 611 (10) abba (6) abszurd (26) Ab van Donselaar (42) aeropark (9) agyhúgykő (61) airway (96) álhír (6) állatkert (11) álom (5) alpok (12) amiga (8) amszterdam (5) aracs ms (5) augusztus 20 (6) ausztria (108) autók (96) bach (5) badacsony (6) badacsony ms (7) balaton (247) balatonföldvár (8) balatonfüred (15) balatonszemes (5) balaton ms (7) Balt Korthals Altes (14) bardotka (13) basel (8) bbc (8) bécs (53) belgium (13) bengáli (47) berlin (163) berlini fal (20) bíbic (6) bkv (65) blog (28) blues (6) bp nosztalgia (10) brno (17) brüsszel (7) budai vár (26) budaörs (39) budapest (1023) budapesti pillanatok (55) buék (9) busz (128) búvár (22) bytom (6) bzmot (16) c50 (14) c64 (18) caf (15) cégtörténet (6) cirkáló (8) city lights (77) classic remise (7) class 56 (7) combino (6) commodore (19) csak egy kép (61) csak egy videó (389) csehország (69) csehszlovák (42) csepel (7) csobánc ms (6) csörgő (18) cukiság (35) debrecen (25) demó (10) design (7) díszkivilágítás (32) divat (5) dízel (16) doctor who (42) drezda (10) duna (88) düwag (6) életkép (22) életképek (39) életmód (6) elveszett (34) emlék (14) emlékek (55) énblog (609) énzene (21) építészet (67) építkezés (22) épület (18) érdekes (5) érdekesség (39) erfurt (8) Ernst Plefka (7) esti városkép (12) évforduló (13) ezerötszázas (8) ezres (17) fan fiction (12) faros (11) favázas (12) feldolgozások (13) felhők (28) felső-szilézia (31) felső szilézia villamos (27) fentrol (7) fényvillamos (28) ferihegy (42) film (13) firka (5) fogas (7) fogaskerekű (31) fogyasztói (23) fonódó (11) fonyód ms (7) forintos emlekeim (5) fortepan (41) fotó (5) frankfurt am main (9) freddie mercury (7) füred ms (7) füsti (6) ganz (5) gary moore (37) gdynia (5) geek (7) gellérthegy (5) Geoffrey Tribe (17) gépsárkány (88) gibson (10) gigant (8) gitár (39) gmap (21) gmunden (7) goldtimer (6) gondolatok (12) gőzmozdony (58) gróf széchenyi ms (7) gyermekvasút (48) haditechnika (15) hajó (239) hajtóművek-motorok (9) hampage (480) hamster (5) hangok (5) hangszerek (13) hármashatárhegy (6) havazás (5) heavy metal (6) helikopter (14) helka ms (10) henschel (10) hév (49) heviz ms (8) híd (31) (36) hódmezővásárhely (7) hogylehetne (7) hogyvolt (7) house (6) hülyeség (10) humor (123) huszonötévesaközlekedésesweboldalam (17) idegenforgalom (21) ikarus (87) il 14 (10) innsbruck (7) internet (7) ipari létesítmények (7) írás (15) it (9) játék (5) jegyek (7) joe satriani (5) jókai ms (13) kalef (11) karácsony (15) karikatúra (5) Karl Holzinger (11) karosa (7) kassa (22) katamarán (22) katowice (7) kazetta (8) kcsv (5) kecskemét 2010 (6) kelenföld (11) kelén ms (16) kelet-berlin (5) képek (1155) képregény (94) kérdés (13) keszthely ms (10) kirándulás (14) kisföldalatti (16) kiskörút (6) kisvasút (62) ki vagy doki (13) klasszikus zene (5) köd (21) köln (36) kölni dóm (5) komp (31) konstal (8) körtér (8) közlekedés (483) kritika (72) kulfoldi szemmel (115) laminátka (6) lánchíd (8) lanovka (8) lapátkerekes (6) last ninja (6) látnivaló (11) lausanne (5) lelle ms (5) lengyelország (84) les paul (8) lhbs (25) linz (11) lipcse (12) li 2 (28) lkk (5) lodz (6) ludmilla (14) luzná u rakovníka (6) m4 (16) maci (9) magas tátra (12) magyarország (7) malév (6) margit híd (9) már nincs (6) mátyás-templom (6) máv (35) mdmot (6) medve (7) mercedes (8) metál (18) metró (47) miskolc (27) mittudoménmi (9) mk45 (6) mk48 (15) mk49 (7) MOD (7) morál (11) morgás (134) motorkerékpár (5) mozdonyok (33) mozi (11) mtp (7) muki (17) münchen (28) műrepülés (8) muv (10) múzeum (66) n19 (5) nagypolszki (6) naplemente (18) ndk (6) németország (336) neon (5) nerd (7) nincsmár (9) Noah Caplin (6) nohab (80) nosztalgia (243) nosztalgiabusz (55) nosztalgiahajó (41) nosztalgiahév (6) nosztalgiatroli (7) nosztalgiavillamos (136) nosztalgiavonat (28) nürnberg (20) nyílt nap (6) nyíregyháza (6) nyolcvanas évek (22) nyugat-berlin (6) NZA (12) olaszország (26) oldtimer (133) orgona (5) orkvadászok (11) országház (5) ostrava (8) osztyapenkó (5) otthoni turista (43) ozzy osbourne (10) pályahiba (6) pályaudvar (42) panoráma (111) paródia (7) pcc (7) pécs (13) Peter Haseldine (11) point n click turista (8) pop (31) popkultúra (139) pozitívum (12) pozsony (74) prága (27) programajánló (28) púpos (25) queen (20) r.i.p. (14) rádió (6) rajz (5) rajzfilmek (5) redbull air race (8) rejtvény (11) reklám (24) relax (12) rendez (15) repülés (136) repülőgép (48) repülőgépek (83) repülőnap (34) repülőtér (21) retró (65) rock (94) rocktörténet (5) róma (15) románia (5) s-bahn (15) semmering (9) sg (5) sid (5) siófok (6) siófok ms (7) skanzen (5) skoda (19) sky channel (11) SNL (17) sorozatok (15) soundcloud (15) spotting (19) st.pölten (5) stadtbahn (6) star wars (6) statisztika (5) stuka (6) stuttgart (9) super channel (5) svájc (30) szabadság híd (17) szárnyashajó (22) szavazás (6) szczecin (7) szeged (44) szekacs (8) szent miklós ms (7) szergej (50) szigliget ms (7) szilézia (6) szili (8) szilveszter (5) szinti (5) szliács (5) szlovákia (152) sztrájk (21) szünetjelzés helyett (253) t3 (6) t5c5 (5) tapolca (8) társadalom (5) tatra (50) taurus (7) tdt2020 (12) tdt2022 (6) technika (71) technikatörténet (90) tehervonatok (12) tél (20) templom (12) természet (11) tévéműsor (27) thin lizzy (8) tihany (11) Tim Boric (16) Tomas Dvorak (11) tömegközlekedés (532) történelem (29) totalcar (5) trabant (8) trainspotting (75) tram train (9) trolibusz (77) tünde ms (5) turizmus (20) tűzvonalban (15) tűzvonalban saját (8) tv (96) tw6000 (6) überzenészek (17) utazás (496) utcakép (232) uv (66) vár (11) várnegyed (9) város (568) városkép (119) városliget (10) varsó (8) vasút (659) vasútállomás (7) vasúti becenév (6) vélemény (31) vicinális (13) vidám park (5) videó (1051) villamos (891) vitorlás (21) vízibusz (32) vlog (7) wachau (5) wartburg (6) woltersdorf (5) wroclaw (6) wuppertal (7) würzburg (5) xi.ker (50) youtube (359) zene (230) ziu (5) zlin (13) zsiguli (6) zürich (15) Címkefelhő

Füred kincsei: Concours d’Elegance 2026

2026.05.24. 07:00 :: Hamster

20260517_094145a.jpg

Tavaly véletlenül estünk be Füreden a Concours d’ Elegance veteránautó-szépségverseny résztvevőibe, és imádtuk. Mivel egy ideje minden májusban lemegyünk sétálni egyet a Tagore sétányon, idén igyekeztem a rendezvényhez időzíteni a látogatást. A versenyzők közt megtaláltam új kedvenc autómat, amiről már írtam korábban, most mutatnék pár további képet.

20260516_132347.jpg

Szombati partraszállásunkkor olyan rossz idő volt, hogy az autók elbújtak a belvárosi mélygarázsba, ahol elég nehézkesen lehetett fotózni - de persze azért megpróbálkoztam vele. Ez a torinói rendszámú szépség egy Moretti 750 TDM Spyder 1958-ból. Őszintén szólva legalább egy tizessel fiatalabbnak gondoltam első látásra.

20260517_093712.jpg

Ez az utastér se az 1950-es évek általános közép-európai hangulatát és lehetőségeit tükrözi. Színtévesztőként a kocsi színében nem vagyok biztos, de stílusosnak látom az egészet. Persze azért a Kishonda szebb :)

20260516_132341b.jpg

Ez a FIAT Nínó Karotta facebook oldala szerint a felesége autója, de a képek alapján úgy láttam, hogy igazából magának vette :) Kicsit sajnálom, hogy zsigerileg utálok vezetni (rég lejárt a jogsim, a gyakorlatom meg még régebben), mert el tudom képzelni, hogy van egyfajta hangulata, amikor az ember egy ilyennel robog végig a tihanyi parti úton...

20260516_135213a.jpg

Volt pár lapos (=sportautó) résztvevője a versenynek, Mariann mondta is, hogy "szépek, szépek, de azért egy E-Type szebb lenne náluk"... aztán két hellyel arrébb ott állt ez az E-Type :) Kis koromban volt egy ilyenem műanyagból, de így élőben szebb.

20260516_132213.jpg

Steyr-Puch Pinzgauer. Szerintem ez ott volt a két héttel korábbi tapolcai Ikarus-találkozón is.  

20260516_134036.jpg

Irtó öregnek éreztem magam, amikor tudatosult bennem, hogy a Bálnamerci kupé változata, a 600SEC már oldtimer rendszámot tud kapni.

20260516_134233.jpg

V12-es motor. Ugyan nem egy kimondott DB601, az azért akkor is Benz V12-es :)

20260517_094243.jpg

Jelen volt néhány Rolls-Royce is, bár nekem ennél a Silver Spur II-nél jobban tetszett egy jelentősen régebbi darab, amiről talán később fogok képet mutatni. A Spur amúgy a Spirit hosszabb változata, de ezt nekem is ki kellett gugliznom, mert nem tudtam.

20260517_105607.jpg

A jó nevű Alpina (lol) önálló márkának minősül, de a BMW azért rárakatja velük a saját logóját, ha már BMW-kel bűvészkednek, ebben az esetben például egy hármassal. Őszintén szólva nem voltam elalélva a motorhangjától, inkább visított, mint bömbölt. De persze továbbra se értek az autókhoz.

20260517_093928.jpg

A japán járgányok külön kategóriának számítanak. Volt itt Honda/Acura, Toyota Supra, Subaru SVX, de csak azért, hogy láthatóvá váljon, mennyivel aranyosabb náluk a Kishonda :) Tudom, túl sokat emlegetem ezt a kis ezüst izét, de tényleg nagyon tetszett.

20260517_095805.jpg

Ezen a képen a két leglátványosabb résztvevő látható: balra egy 1950-es FIAT Topolino Barchetta, jobbra pedig egy magyar Ferrari-átépítés, az SPC 308 Mondial Monica. Előbbi nyerte meg a versenyt, utóbbit bámulták meg a legtöbben, nem is értem, miért, én is csak 20-30 képet csináltam róla :)

Mivel nem mozogtak nagy távokat, csak röviden tudtam egyik-másik masinát videón is megörökíteni, de sajnáltam volna, ha nem próbálom meg. Egyébként több résztvevő nem jött el a rossz idő miatt, talán jövőre több szerencsénk lesz!

Tovább is van, mondjam még?

32 komment

Címkék: énblog balaton videó autók mercedes ferrari bmw képek e-type fiat rolls-royce balatonfüred oldtimer gépsárkány concours d-elegance kishonda

A bejegyzés trackback címe:

https://hamster.blog.hu/api/trackback/id/tr3519104363

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Hamster kérdezéstechnikáját segítő komment :-)
Tehát akkor kérésre:
Azt vágod, hogy a Fiat Spider lemezei alatt egy Fiat 124 - a Lada őse, mint az köztudott - lapul?
Nekem az 1957-es Chevy az álomautóm, de lottó ötös esetére kell nekem egy E30-as BMW. Nem kell kupé, bőven elég egy négyajtós, vagy turing, nagy motor sem kell! Mondjuk klíma kell és automata váltó is, mert most már nagyon rossz a térdem.
@Sam. Joe: Igazából nem gondoltam bele, de az agyam hátsó részében ott volt, hogy mi a száma. Zsigulit sose vezettem, csak a BÜ-t csináltuk azon, úgyhogy kb értettem, hogy működik a motorja (a másik ilyen autó a családi Trabant volt, amit apu néhány hetenként szétszedett és összerakott, én meg figyeltem, aztán amikor tanultam olvasni, a "Trabant - hogyan tovább" című könyvön gyakoroltam). Viszont ha már itt tartunk: a Kispolszki eredetije is akkora rakás volt, mint a lengyel verzió? Valami szörnyű volt, pedig szervizből hazafele kellett vinni, szóval hivatalosan jó volt. És a fő összehasonlítási alapom a négyütemű Warnyú és egy 1981-es Fiesta volt, szóval nem volt magasan a léc.
Az a Fiat Spider nekem amerikai piacosnak tűnik, mert akkora bumperek vannak rajta. No meg a ronda oldalvilágítások. Így viszont érthető, miért maradt meg ilyen patent állapotban. Az európai nyirkos időjárás elég hamar kivégezte ezeket az autókat, mert mind a vas magas kéntartalma, mind a korrózióvédelem hiánya segítette a vasoxiddá alakulást.
@nyelv-ész: Ugye, hogy milyen ördögien finoman manipulállak benneteket? :D
@nyelv-ész: Oké, végképp visszaestem általános alsós autómániás korszakomba, szóval megint kérdezni fogok, a villamosos haveroknak ne szóljatok róla :) Asszem a Top Gearben emlegették, hogy az olasz kocsik azért rohadtak szét, mert rossz minőségű szovjet acélból csinálták őket. Van ebben valami?
@nyelv-ész: Német eredetű az autó, de én is azt gondolom, jenki piacos. A fektetett téglalap helyzetjelzők oldalt elől-hátul nagyon gyanúsak. Az európai sokkal szexibb. Azért tetszik ám ez is. 8-)
@Hamster: Igen, ezt én is írtam valamelyik korábbi kommentemben, még évekkel ezelőtt. Valószínűleg a Top Gear is tőlem hallotta :-)

Agnelli nagy üzlete volt, hogy nem csak autót exportált, hanem gyárakat is. A világon sokfelé, Törökországtól a dél-amerikai országokig épített autógyárakat, amelyekben többnyire Fiat licenszű autókat gyártottak. A legnagyobb ezek közül a Togliattinak elkeresztelt iparvárosban épült a dicsőséges Galaktikus Birodalom egyik lakatlan területén. Cserébe a Fiat főleg nem pénzt, hanem nyersvasat kapott, ami akkoriban hiánycikk volt Európában. No nem a krivojrog-i magas kéntartalmú vasérc, hanem az a jófajta, amiből a Volvók, Saabok készültek, és amelyek nem rohadtak (annyira). A svéd acél, ugyebár.
@Hamster: Maradjunk annyiban, hogy ez volt a cél, hogy úgy érezd, nálad van az irányítás :-)
@Hamster: Kispók: A FIAT 126 és a FIAT 126p annyira ugyanaz*, hogy amikor a FIAT már rég dobni akarta, de a piac még mindig kereste, akkor a lengyel gyártású autókat lehetett kapni mindenhol. Lehagyták a p-betűt a névtábláról. Ha meg akarsz mártózni a Kispók mocsárban, akkor innen indulj el:
matchboxmemories.blogspot.com/2025/02/super9-welly-fiat-126-el-polski-fiat.html
Van egy brit kisautó gyűjtő cimbim, akinek a játszóautója egy JOBBKORMÁNYOS (!) vízhűtéses (!!) Kispók. Egy britről nem azt gondolnád, hogy valami nagyon brit cuccot dédelget? A Kispók semmivel sem kényesebb szerintem mint a korszak autói. Nekem az első autóm volt, szép emlékeim vannak róla.
*Ez így nagyon pongyola, a kispókszexuálisok meglincselnének ezért a kijelentésért, de abban az értelemben ahogy kérded, a válasz az, hogy az olasz 126-os sem jobb.

Szovjet acél. Igen, nem legenda. De ennél mondjuk nem sokkal, de árnyaltabb a kérdés. Az olaszok pont akkoriban kezdtek remek autók helyett felejthető autókat csinálni, mikor nagyon jóban kezdtek lenni a szovjet elvtársakkal, akik nyersanyagokkal fizettek a FIAT licenszért. Erős szakszervezet, erősödő baloldal, sztrájkok, "dolgozzunk keveset, nem érhet baleset elvtársak" hozáállás a melóhoz = vacak összeszerelési minőség. Aztán az alvázvédelem sem volt erősségük.
@Sam. Joe: Jesszusom, ezt a vackot ilyen sokáig gyártották? (Random emlék: amikor egyszer átautóztunk Bielsko-Białán, azt kerestem, merre lehet a kispókgyár, de azt nem láttunk, csak egy Ikarus 400-ast.)
@Sam. Joe: "A Kispók semmivel sem kényesebb szerintem mint a korszak autói."

Árnyalnám azzal, hogy mint a korszak szocialista parának autói. Mert egy német, svéd, vagy akár japán autó tartósságban, megbízhatóságban, az összeszerelés minőségében jóval feljebb volt. De még sok olyan olasz márka is, amely csak a Fiathoz kerülés után kezdett mélyrepülésbe. Alfa, Lancia - ezek simán hozták azt a minőséget, amit a németek.
@Hamster: Az 500-ast is 18 évig gyártották, 1957-től 75-ig. A 126p meg ugyanazért maradt nagyon sokáig gyártásban, mint ami miatt a Trabant, a Lada, meg a többi szemét a "béketáborban".
@Hamster: Na, most vedd hozzá, hogy a technika a lemezek alatt a FIAT 500-as technikája lapul, ami háború utáni minimálautó volt...
@Sam. Joe: Jó, de az 500-as legalább cukin nézett ki! Olyanja nagybátyámnak volt, egyszer átugrottak hozzánk a Magas-Tátrába, amikor ott nyaraltunk. Azóta is az autózás csúcsteljesítményeként gondolok rá, mert mi Trabanttal voltunk, és azzal is expediciónak tűnt átjutni az Alacsony-Tatrán.
@nyelv-ész: Bocsánat, de egészen 2000-ig gyártották a 126-ost, mert olcsó volt, mindenki tudta szerelni, ezért a Lengyelek nagyon szerették. Szerintem gyártották volna tovább is, de hiába kapott 97-ben katalizátort, már végképp nem lehetett életben tartani a környezetvédelmi normák miatt. Azt mondjuk nem tudom, hogy más piacokon a FIAT meddig kínálta a 126-ost. Mennyire vicces már, hogy túlélte a Cinquecento-t, amit szintén a lengyelek (is?) gyártottak (a szögletest, az ékszerbolti rablásos menekülőautót), a Panda meg csak 3 évvel élte túl?!
@Hamster: Magas-Tátra meg Trabi / 600-as: A 126-ost már az olaszok is városi mininek szánták már, amibe "jó lesz a régi technika". Ezzel szemben mi itt a csóró végeken használtuk mindenre, kb. mint ők az 50-es évek végén az 500-ast, meg a 600-ast. Mi is voltunk Bécsben Kispókkal videómagnóért. Azt is állítom, hogy a közhiedelemmel ellentétben - és ezt úgy hogy 187 centi vagyok - alkalmas... Húha... Hogy fogalmazzam meg? Megvan! Szóval a közhiedelemmel ellentétben a Mennyország nem csak a Cadillac hátsó ülésén van. 8-) Nyilván nem mondok azzal újat, hogy Olaszországban rengetegen élnek olyan középkori városban - faluban ahol nagyon szűk utcák vannak. Szerintem a 126-os, meg a 600-asok csak azért koptak ki onnan, mert lett a Panda, ami nagyon más kávéház. Még most is rengeteget használnak ezeken a helyeken napi ütős-vágósnak.
@Sam. Joe: "az ékszerbolti rablásos menekülőautót"
Please elaborate!
@Sam. Joe: Akkor te egy igazi gumiember vagy :-) Én alacsonyabb vagyok, de már fiatalon is csak nagyon nehezen tudtam behajtogatni magamat a kispókba, hátulra meg ha be is jutottam, kifele már ketten húztak. Pedig nem vagyok egy dagadt kismalac.
@nyelv-ész: ROTFLMAO. Nos... Hogy is mondjam csak... Szóval a normál működéshez nekem egy sportkormány volt beépítve. Igazi, eredeti, "Monte Carlo" típusú, míves darab - ezért csak Károlynak szólítottam az autót. Nem azért, amiért a ladásoknak, mert úgy volt májer, hanem hogy elférjen a térdem. Hozzáteszem, hogy soha nem próbáltam beülni hátulra, illetve mögém csak olyan emberek fértek volna el, akiknek nincs altestük. 8-)

A nem annyira rendeltetés szerű működéshez kellett, hogy a hölgy Madonna termet legyen, 160 centi alatt 1-2 centivel. Nyár volt, gyönyörű, meleg éjjel... A többit a fantáziádra bízom, de kiadta. 8-)
@Sam. Joe: "hátulra meg ha be is jutottam, kifele már ketten húztak"
" soha nem próbáltam beülni hátulra"
Várjatok, a Kispolszkinak voltak hátsó ülései? :D
@Hamster: Persze! A Kispók egy 2+2 üléses sportkupé. 8-)
@Sam. Joe: Szerintem te a hátsó kesztyűtartóra gondolsz :D
@Hamster: Elnézést, de a Kispók a kesztyűtartóját az orrában hordja. 8-p
@nyelv-ész: Részemről rendben, ha a legközelebbi hajós bejegyzés alatt is ilyen jót beszélgetünk!
Az a Topolino kb. akkora, mint a gyerekek játék elektromos autói...
@NAR: Eredetileg majdnem azt írtam, hogy mint a pedálos Moszkvics gyerekkoromban, de nem akartam, hogy sértésnek vegye valaki.
@Hamster: Nem biztos, hogy a hajókról bármi is eszembe jutna... Annyira nem vagyok a hajózás barátja, hogy a tihanyi kompon is a korlátra rögzített mentőöv mellett kapaszkodok a korlátba :-)
Köszönöm, imádom az ilyen képgalériád, amihez fontosak a te szubjektív képaláírásaid :)

A Moretti és a kishonda nekem is bejövős, de az E30 M3 kéne, lehet nem feketében de üsse kavics, elviselném :D (és összetörném, mert van némi tapasztalatom és km a jogsimban de ilyen kategóriában még közelítőleg se semmi)
És többedjére megállapítom hogy nem vagyok egy nagy RR fan, de ezek a kocka Silver Spur II-k erősen bejönnek.
Jé az az OT-s Alpina ment ma előttem Dunaharasztin :) Legalább már tudom mit láttam.
süti beállítások módosítása