Téved, aki azt gondolja, hogy unalmas dolog levonatozni a Balatonhoz, hajózni egyet, aztán hazavonatozni, mert ez a következtetés azt feltételezi, hogy a hajó és a vonat mindig jár, amikor kell neki. Idén ugyanis rögtön a szezonnyitón megtörtént, hogy bár mi ott voltunk, a hajó nem, és hazajönnünk is nehézkes volt, mert a déli parti vasút úgy döntött, hogy lefekszik pihenni. Ez azt jelenti, hogy aki vonatos oldalt akar olvasgatni, annak is érdemes ideklikkelni :) Azért szerencsére nem általános a probléma, mert már most egy rakat szép emléket begyűjtöttem - igaz, a most következő beszámoló csak az év első néhány hónapjáról szól, amikor jéget törtünk a komppal, és méteres hullámokon át jutottunk el Keszthelyre:
Balatoni életképek 2026 elejéről
Jég- és hullámtörés, régiségek és kimaradt vonatok

Ez megy most