Tudnivalók

Egy Földön ragadt humanoid űrlény benyomásai az őt körülvevő világról, különös tekintettel Budapestre, a villamosokra, vonatokra, repülőgépekre, hajókra, zenékre. Meg minden másra.
 
Ha tetszenek a bejegyzések, ajánld a blogot/bejegyzést ismerőseidnek - ha csak egy-egy képet mutatnál meg másoknak belőlük, akkor is kérlek, írd oda mellé a készítő nevét, és hogy hol találtad, mondjuk link formájában! Köszönöm! A tartalmak publikálása, pláne kereskedelmi célú felhasználása értelemszerűen a készítő(k) engedélyéhez van kötve.
 
A kommentek tartalma nem feltétlenül egyezik meg a blog írójának véleményével. Sőt, néha még a bejegyzéseké sem ;) A trollkodás, anyázás, a spammelés és a túlzott offolás pedig ki lesz moderálva, ha úgy látom jónak.

  Gyorslinkek:
 
Régi képek
Villamosok
Hajók
Zene
Budapest
 
Hampage.hu frissítések
 
Énblog
 
Videók

Naptár

június 2026
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Ez megy most

  • nyelv-ész: @SomiTomi: Amikor a Trabinál 40 ezer után már főtengelycsapágyakat kellett cserélni, akkor egy Moszkvics elment 150 ez... (2026.06.17. 19:49) A majdnem-Trabant
  • Terézágyú: Junoszty mint számtek eszköz: Igazi formáját a magyar mikrogéphez, a PRIMOhoz csatlakoztatva mutatta meg. Elve a Prim... (2026.06.17. 17:39) Honda S800: új kedvenc autóm van!
  • SomiTomi: @nyelv-ész: Amennyire tudom, úgy általában sokkal rövidebb volt az autók élettartama, korrózióvédelem szinte ismeretle... (2026.06.16. 22:34) A majdnem-Trabant
  • nyelv-ész: @Hamster: A P70 favázas volt. Hiába a Duroplast nagyon sokáig bírja, de alatta a faváz elkorhad. Ez az egyik magyaráza... (2026.06.16. 11:12) A majdnem-Trabant
  • Hamster: @Fradista Utazó: "a 70-es évek végére azok is már húszéves autók voltak, ill. lettek volna." Vicces, de ma valószínűle... (2026.06.16. 09:11) A majdnem-Trabant
  • Fradista Utazó: A P70, ahogy te is írod, nem volt népautó. És nem is volt sokáig gyártásban. Már 1959-ben, kevesebb, mint 40 ezer dara... (2026.06.16. 07:45) A majdnem-Trabant
  • Hamster: @Fradista Utazó: Ma meg valami váltóhiba miatt volt gebaß. (2026.06.15. 19:08) (nem elég) régi idők vasútja
  • Hamster: @Siposdoktor: A mobillal én is le tudtam fordítani, de amikor az ember bealszik, felébred Sturovóban, és hirtelen ezt ... (2026.06.15. 18:49) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Siposdoktor: A "Loučíme se s cestujícími vystupujícími ve stanici" megfejtése: Búcsúzunk az állomáson leszálló utasoktól. (2026.06.15. 10:02) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Fradista Utazó: @nyelv-ész: tegnap este a 165, és, ennek egyenes következményeként ma reggel a 60, kompletten kimaradt. Igaz, emiatt ... (2026.06.14. 15:41) (nem elég) régi idők vasútja
  • Utolsó 20

Top 5

  1. Megtalált sínek: a Margit híd régi vágányainak darabjai a DunábanÉveket töltöttem Budapest elvesz(t)ett vágányainak felkutatásával, most azonban - kivételesen - megtalált sínekről fogok mesélni! Száraz időszakokban néha előfordul, hogy a Margit-sziget déli...
  2. Budapest málhásai: a MukikIsmét Tomáš Dvořák képeiből válogatok, témául pedig a guruló fadobozhoz hasonlatos "motoros fedett teherkocsikat" választottam. Persze valószínűleg nagyon ritkán hívták őket így hosszúra nyúlt...
  3. Végállomás, leszállás!Ez itt a bevezető hűlt helye. Normál esetben nyakatekert módon kellene felvezetnem, hogy mi a bejegyzés témája, és miért az, ami, de most egyszerűen csak pár érdekes régi képet szeretnék mutatni Ab...
  4. BUMM nincs, de (majdnem) minden más abból a korszakból itt van :)A jelek szerint az elmúlt hónapokban egy kő alatt éltem (esetleg szatyorban), mert teljesen elment mellettem, hogy az archive.org nem csak elkezdte összegyűjteni az univerzum összes C64-es programját,...
  5. Cégérek, táblák és neonok a hetvenes-nyolcvanas évek külvárosi utcáinJó régen nem csináltam már "régi képes" bejegyzést, de a minap valami mást keresve rámjött, hogy folytatást csináljak egy régi képmutogatós írásnak, melyben hirdetésekkel, neonreklámokkal...
  6. A nürnbergi Colosseum és a Birodalmi Pártgyűlés TerületeAz ember nem mindig csak szép vagy kellemes dolgokat lát utazás közben, hanem néha zavarba ejtőeket is. Életem egyik legfurcsább koncertje volt a nürnbergi Rock im Park, melyen a zenekarok a Harmadik...
  7. Komárnótól Komáromig, avagy az erőd velünk van II.Előzmény: (Rév)Komárom, és az ő naponta kétszer látogatható erődje A komáromi erődrendszer a ma a szlovák oldalon levő Öreg- és Újvárból, a Vág torkolata körüli sáncokból és bástyákból, és három...
  8. A Keletitől az Örs vezér teréig Noah Caplin képeinMostanában sokfelé jártunk régi képeken: a Moszkva téren, Soroksáron, a Duna-parton, a Hegyvidéken, de a zuglói hálózat kimaradt - és "zuglói" alatt most az Erzsébetváros északkeleti csücskén át...
  9. Amikor az utcák keskenyebbek, a villamosok pedig tényleg öregek voltakMúltkor elmeséltem, hogyan kerültem kapcsolatba Tim Boric-kal, most ismét mutatnék néhányat a hetvenes évek második felében készített képeiből. Kezdjük Óbudán, mondjuk a Flórián téren! A...
  10. Mi az: huszonöt emeletes, és átsüt rajta a nap?Természetesen a nyolcvan méteres pécsi magasház, melynek szomorú érdekessége, hogy 1977-től csak 1990-ig laktak benne, azóta üresen áll: A hatvanas-hetvenes évek fordulóján a magyar városépítőket...

Címkék

103 (7) 105Na (5) 1233 (12) 125év (7) 1522 (8) 1820 (13) 1969 (7) 1973 (6) 1976 (9) 1977 (7) 1978 (6) 1979 (10) 1980 (10) 2006 (5) 2018 (11) 2019 (49) 2020 (31) 2624 (23) 2806 (13) 3720 (11) 41-es (10) 424 (26) 436 (8) 5884 (7) 611 (10) abba (6) abszurd (26) Ab van Donselaar (42) aeropark (9) agyhúgykő (61) airway (96) álhír (6) állatkert (11) álom (5) alpok (12) amiga (8) amszterdam (5) aracs ms (5) augusztus 20 (6) ausztria (108) autók (96) bach (5) badacsony (6) badacsony ms (7) balaton (247) balatonföldvár (8) balatonfüred (15) balatonszemes (5) balaton ms (7) Balt Korthals Altes (14) bardotka (13) basel (8) bbc (8) bécs (53) belgium (13) bengáli (47) berlin (163) berlini fal (20) bíbic (6) bkv (65) blog (28) blues (6) bp nosztalgia (10) brno (17) brüsszel (7) budai vár (26) budaörs (39) budapest (1023) budapesti pillanatok (55) buék (9) busz (128) búvár (22) bytom (6) bzmot (16) c50 (14) c64 (18) caf (15) cégtörténet (6) cirkáló (8) city lights (77) classic remise (7) class 56 (7) combino (6) commodore (19) csak egy kép (61) csak egy videó (389) csehország (69) csehszlovák (42) csepel (7) csobánc ms (6) csörgő (18) cukiság (35) debrecen (25) demó (10) design (7) díszkivilágítás (32) divat (5) dízel (16) doctor who (42) drezda (10) duna (88) düwag (6) életkép (22) életképek (39) életmód (6) elveszett (34) emlék (14) emlékek (55) énblog (609) énzene (21) építészet (67) építkezés (22) épület (18) érdekes (5) érdekesség (39) erfurt (8) Ernst Plefka (7) esti városkép (12) évforduló (13) ezerötszázas (8) ezres (17) fan fiction (12) faros (11) favázas (12) feldolgozások (13) felhők (28) felső-szilézia (31) felső szilézia villamos (27) fentrol (7) fényvillamos (28) ferihegy (42) film (13) firka (5) fogas (7) fogaskerekű (31) fogyasztói (23) fonódó (11) fonyód ms (7) forintos emlekeim (5) fortepan (41) fotó (5) frankfurt am main (9) freddie mercury (7) füred ms (7) füsti (6) ganz (5) gary moore (37) gdynia (5) geek (7) gellérthegy (5) Geoffrey Tribe (17) gépsárkány (88) gibson (10) gigant (8) gitár (39) gmap (21) gmunden (7) goldtimer (6) gondolatok (12) gőzmozdony (58) gróf széchenyi ms (7) gyermekvasút (48) haditechnika (15) hajó (239) hajtóművek-motorok (9) hampage (480) hamster (5) hangok (5) hangszerek (13) hármashatárhegy (6) havazás (5) heavy metal (6) helikopter (14) helka ms (10) henschel (10) hév (49) heviz ms (8) híd (31) (36) hódmezővásárhely (7) hogylehetne (7) hogyvolt (7) house (6) hülyeség (10) humor (123) huszonötévesaközlekedésesweboldalam (17) idegenforgalom (21) ikarus (87) il 14 (10) innsbruck (7) internet (7) ipari létesítmények (7) írás (15) it (9) játék (5) jegyek (7) joe satriani (5) jókai ms (13) kalef (11) karácsony (15) karikatúra (5) Karl Holzinger (11) karosa (7) kassa (22) katamarán (22) katowice (7) kazetta (8) kcsv (5) kecskemét 2010 (6) kelenföld (11) kelén ms (16) kelet-berlin (5) képek (1155) képregény (94) kérdés (13) keszthely ms (10) kirándulás (14) kisföldalatti (16) kiskörút (6) kisvasút (62) ki vagy doki (13) klasszikus zene (5) köd (21) köln (36) kölni dóm (5) komp (31) konstal (8) körtér (8) közlekedés (483) kritika (72) kulfoldi szemmel (115) laminátka (6) lánchíd (8) lanovka (8) lapátkerekes (6) last ninja (6) látnivaló (11) lausanne (5) lelle ms (5) lengyelország (84) les paul (8) lhbs (25) linz (11) lipcse (12) li 2 (28) lkk (5) lodz (6) ludmilla (14) luzná u rakovníka (6) m4 (16) maci (9) magas tátra (12) magyarország (7) malév (6) margit híd (9) már nincs (6) mátyás-templom (6) máv (35) mdmot (6) medve (7) mercedes (8) metál (18) metró (47) miskolc (27) mittudoménmi (9) mk45 (6) mk48 (15) mk49 (7) MOD (7) morál (11) morgás (134) motorkerékpár (5) mozdonyok (33) mozi (11) mtp (7) muki (17) münchen (28) műrepülés (8) muv (10) múzeum (66) n19 (5) nagypolszki (6) naplemente (18) ndk (6) németország (336) neon (5) nerd (7) nincsmár (9) Noah Caplin (6) nohab (80) nosztalgia (243) nosztalgiabusz (55) nosztalgiahajó (41) nosztalgiahév (6) nosztalgiatroli (7) nosztalgiavillamos (136) nosztalgiavonat (28) nürnberg (20) nyílt nap (6) nyíregyháza (6) nyolcvanas évek (22) nyugat-berlin (6) NZA (12) olaszország (26) oldtimer (133) orgona (5) orkvadászok (11) országház (5) ostrava (8) osztyapenkó (5) otthoni turista (43) ozzy osbourne (10) pályahiba (6) pályaudvar (42) panoráma (111) paródia (7) pcc (7) pécs (13) Peter Haseldine (11) point n click turista (8) pop (31) popkultúra (139) pozitívum (12) pozsony (74) prága (27) programajánló (28) púpos (25) queen (20) r.i.p. (14) rádió (6) rajz (5) rajzfilmek (5) redbull air race (8) rejtvény (11) reklám (24) relax (12) rendez (15) repülés (136) repülőgép (48) repülőgépek (83) repülőnap (34) repülőtér (21) retró (65) rock (94) rocktörténet (5) róma (15) románia (5) s-bahn (15) semmering (9) sg (5) sid (5) siófok (6) siófok ms (7) skanzen (5) skoda (19) sky channel (11) SNL (17) sorozatok (15) soundcloud (15) spotting (19) st.pölten (5) stadtbahn (6) star wars (6) statisztika (5) stuka (6) stuttgart (9) super channel (5) svájc (30) szabadság híd (17) szárnyashajó (22) szavazás (6) szczecin (7) szeged (44) szekacs (8) szent miklós ms (7) szergej (50) szigliget ms (7) szilézia (6) szili (8) szilveszter (5) szinti (5) szliács (5) szlovákia (152) sztrájk (21) szünetjelzés helyett (253) t3 (6) t5c5 (5) tapolca (8) társadalom (5) tatra (50) taurus (7) tdt2020 (12) tdt2022 (6) technika (71) technikatörténet (90) tehervonatok (12) tél (20) templom (12) természet (11) tévéműsor (27) thin lizzy (8) tihany (11) Tim Boric (16) Tomas Dvorak (11) tömegközlekedés (532) történelem (29) totalcar (5) trabant (8) trainspotting (75) tram train (9) trolibusz (77) tünde ms (5) turizmus (20) tűzvonalban (15) tűzvonalban saját (8) tv (96) tw6000 (6) überzenészek (17) utazás (496) utcakép (232) uv (66) vár (11) várnegyed (9) város (568) városkép (119) városliget (10) varsó (8) vasút (659) vasútállomás (7) vasúti becenév (6) vélemény (31) vicinális (13) vidám park (5) videó (1051) villamos (891) vitorlás (21) vízibusz (32) vlog (7) wachau (5) wartburg (6) woltersdorf (5) wroclaw (6) wuppertal (7) würzburg (5) xi.ker (50) youtube (359) zene (230) ziu (5) zlin (13) zsiguli (6) zürich (15) Címkefelhő

Jég- és hullámtörés, régiségek és kimaradt vonatok

2026.05.27. 03:06 :: Hamster

Téved, aki azt gondolja, hogy unalmas dolog levonatozni a Balatonhoz, hajózni egyet, aztán hazavonatozni, mert ez a következtetés azt feltételezi, hogy a hajó és a vonat mindig jár, amikor kell neki. Idén ugyanis rögtön a szezonnyitón megtörtént, hogy bár mi ott voltunk, a hajó nem, és hazajönnünk is nehézkes volt, mert a déli parti vasút úgy döntött, hogy lefekszik pihenni. Ez azt jelenti, hogy aki vonatos oldalt akar olvasgatni, annak is érdemes ideklikkelni :) Azért szerencsére nem általános a probléma, mert már most egy rakat szép emléket begyűjtöttem - igaz, a most következő beszámoló csak az év első néhány hónapjáról szól, amikor jéget törtünk a komppal, és méteres hullámokon át jutottunk el Keszthelyre:

Balatoni életképek 2026 elejéről
Jég- és hullámtörés, régiségek és kimaradt vonatok

24 komment

Címkék: balaton közlekedés utazás vasút hajó hampage nosztalgiahajó

A bejegyzés trackback címe:

https://hamster.blog.hu/api/trackback/id/tr9319108543

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Azt nem értem, hogy ha nincs delej a drótban, és ezért állnak a vonatok, akkor nincs egy vésztartalék dízel, ami végigcibálja azon a szakaszon?
@nyelv-ész: Ilyen alapon kb. minden állomáson kellene állnia egy "vésztartalék" dízelnek mozdonyvezetővel együtt, hátha éppen ott és akkor áll le az áramszolgáltatás. Arról nem is beszélve, hogy, ha nincs áram, annnak legtöbbször az az oka, hogy leszakadt a vezeték, azt szerelik, és amíg szerelnek nem szerencsés ott vonatokkal járni.
@nyelv-ész: Nem a madzaggal volt a baj, a bizber ment el aludni. Taxival mentünk Marienbadból Fonyódra, Fenyvesen egy jelző előtt pár méterrel állt egy Fenyves sebesvonat. A Henschel dolgozott, az utasok ott figyeltek a kocsikban, de nem mehetett tovább, a jelek szerint mindenki ott állt meg, ahol a legközelebbi jelzővel találkozott.
Amúgy a tájékoztatás hiánya Fonyódon pikáns, mert a központi forgalomirányítás ott működik. Azt nem tudom, hogy konkrétan az állomásépületben, vagy másutt, de ha ott nem tudtak semmit, az picit gond.

A mozdonnyal meg az van, amit FU ír. Tehát hiába van dízeled mondjuk Szentgyörgyön, ha egy kb. 80, de inkább hosszabb szakaszon végig vannak vonataid. Ha meg a vonali feszültség a sínkoronáig esett, akkor ott inkább semmit se érdemes átküldeni.
@Fradista Utazó: Bocs, nemzetközi fővonal, nem? Egy 50-100 kilométerenkénti tartalék mozdony csak kellene?
@Hamster: Nem vagyok a téma szakértője, ezért kérdem, hogy nincs ilyenkor valami alternatíva, hogy kézivezérléssel mégis legyen valami mozgás? Amikor még nem voltak ilyen modern berendezések, akkor is mentek a vonatok.
@nyelv-ész: Ilyen a világon sehol nincs, nem véletlenül. Amikor vonatok rendszeresen azért nem mennek, mert vagy mozdony nem jut rá, vagy mozdonyvezető, akkor nem engedhető meg, hogy az országban többtucat mozdony és -vezető ott álljon, hátha éppen áramkimaradás lesz (ami évente van kb. egyszer vagy kétszer).
@Hamster: Ezt sajnos végképp nem értem, de ismét csak nem vagyok a MÁV szakértője. Nem lehet elcibálni dízellel a fekve maradt vonatokat a legközelebbi kitérős állomásig, hogy utána járható legyen a pálya?
Azért fura ez nekem, mert gyerekkoromban emlékeim szerint a MÁV ment akkor is, ha esett, ha fújt, ha tehén volt a síneken, ha nem volt... akkor is. Ráadásul sokkal több vonat járt, sokkal többen utaztak. Nem volt mindenki segge alatt autó.
@Fradista Utazó: Ja, hogy létszámhiány van. Értem. Tényleg hagyták lerohadni a vasutat, miközben fél Európa már 200 km/h feletti vonatokon utazik.
@nyelv-ész: Európa minden vasúttársaságánál létszámhiány van. Pedig az összes többinél nem Lázár János volt a miniszter.
@nyelv-ész: Őrület lenne, mert az esetek 99,8%-ban ott állna, de kellene bele mindig nafta, pöccre indul állapot, és persze személyzet. Sehol sincs ilyen, leszámítva a nagysebességű pályákat és hosszú alagutakat, ott szoktak mentővonatokat tartani, de azért nem 50 km-enként. Nálunk egyébként most konkrét gond, hogy vonalra sincs elég megbízható dízel, luxus lenne mindet telerakni velük...
@nyelv-ész: Itt konkrétan annyira elment aludni a vonal, hogy a fénysorompók se mentek, szóval hacsak nem állítasz mindegyikbe jelzőőrt, akkor Vmax 15 km/h, vagy valami ilyesmi, amivel menni tudsz rajtuk. Ennyivel sehova nem érsz át, csak másként gabalyodik össze minden, más állomásra ragadnak be a vonatok. Régen a bakterbe nem kellett áram :) Mondjuk a távírónak/telefonnak ott is mennie kellett ahhoz, hogy kézzel adogassák térközről-térközre a vonatokat, és a mostani eset pont az lenne, hogy az sincs.

Itt a kérdés inkább az, hogy mi az, hogy egy ilyen fontos rendszernek nem marad áramellátása. Szünetmentes táp? Dízeles generátor?
@nyelv-ész: "a MÁV ment akkor is, ha esett, ha fújt, ha tehén volt a síneken, ha nem volt"
Lassabban mentek, tovább tartott az út, a tehervonatok néha napokra leakadtak, és ha gond volt, nem mert senki ugrálni. Ilyen félnapos kiesések, mint ez, biztosan voltak, csak nem volt internet, hogy az is tudjon róla, aki épp nincs ott, a hiradóban meg nem mondták be.

Ebben az esetben a gáz az volt, hogy nem rendeltek azonnal buszt, amikor meg lett, a fonyódi állomási személyzet a jelek szerint nem tudta, hogy a fonyódi KÖFI személyzet nemsokára leközlekedteti azt az egy vonatot, jobban járunk, ha inkább várunk. Fehérváron meg azt nem tudták, hogy az a Pestre menő vonat, amit írtak, hogy továbbvissz, szintén elakadt, és nem lesz ott. Már az állomáson voltunk, amikor elkezdték bemondani, pedig én már láttam az appon, hogy nem lesz. Egyébként máskor is láttam, hogy az appal a kezemben jobban képben voltam, mint az utazó személyzet, de erre nyilván nem az lett volna a megoldás, hogy elgáncsolják az appokat...
@Fradista Utazó: Én úgy sejtem, hogy személyzethiány terén a MÁV sokkal jobb helyzetben van, mint a német vasút - ha van kedved, mesélhetsz a tapasztalatokról, szerintem itthon sokan nem tudják, mekkora kupleráj van ott :)
@Hamster: Ez melyik app, ami okosabb, mint egy vasutas?
@nyelv-ész: A vonatdroid volt, amíg el nem kezdték letiltani. Pár napja visszajöttek rajta a vonatok, de asszem még nem teljes. Az iemig nem app, hanem oldal, az is újra elérhető lett, azt még nem néztem. Ezekből egyszer láttam Csopaknál, hogy áll előttünk az előző vonat. A jegyvizsgáló azt hitte, lépésben továbbmegy Alsóörsre, és ott majd lekerüljük, de én láttam, hogy ott már áll egy további vonat, a villamosításkor meg eltüntették a plusz vágányokat, szóval egészen Almádiig lassan fogunk menni, mert az az első hely, ahol ki tudjuk kerülni. És úgy is lett. De másutt is volt a szokásos, hogy két kitérős északi parti állomás közt a bemondó hol azt mondja, hogy erről fog jönni, hol arról, de te már látod, hogy erről, mert mert behaladt az egyvágányos részre onnan a vonat, addig meg nyilván nem fogják a másik irányból szembe elindítani a másikat. De amikor másfél órát ültünk Siófokon 30 fokban az éjszakában, akkor is látszott, hogy Fenyvestől nem tudnak továbbjönni a vonatok, még a MÁV app is írta, hogy váltóhiba van, de az állomási bemondás csak tíz perccel hosszabb várható érkezéseket mondott be, azt nem, hogy még el se indult a vonatunk Fenyvesről, mindenki menjen el sétálni, mert alaphangon fél óráig biztos nem jön semmi.

Rohadt sokat rontott a vasúti utazás élményén, amikor elkezdték ezeket lehetetlenné tenni. Az már csak bónusz volt, hogy nyílt pálya mentén fotóra várva nem tudhattad, hol van a fotótéma.

Volt a az pár pótlásként összerakott privát oldal, de azoknál többször láttam, hogy vonatok nem látszottak, vagy úgy látszott, hogy még el se indult, miközben ott jött el mellettem, szóval azokban soha nem bíztam teljesen, gondolom az inputjuk nem volt megbízható. Konkrét eset volt, hogy azt hittem, hogy még lesz lehetőség fotóra, mert nem indult el Almádiból a vonat, aztán Örvényesnél láttam az autóból, hogy ott megy. Ettől még lehet, hogy az átlagosnál érdeklődőbb utasnak segített, de régen jobb volt.
@Hamster: No, a vonatdroidot most nem tudom használni, mert androidos telefonom csak tesztelésre van, és azt nem hordom mindig magammal. Viszont kémeim jelentése szerint a régi MÁV app (nem a MÁV Plusz) még mindig működik, és nyomja valós időben a mávcsoportos járművek helyzetét. Kipróbáltam, és úgy tűnik, tényleg működik - bár nem szaladtam ki az országútra, hogy ellenőrizzem, a sárgabusz tényleg akkor állt-e be a megállóba :-)
@nyelv-ész: A régi MÁV app hol mutatja? Amikor legutóbb néztem, csak a konkrét vonatnál lehetett az EMMA-ra ugrani, ami egy webes térképet nyitott meg Budapest központtal, ahonnan lehetett elrángatni a képet oda, ami érdekelt (azon tényleg a buszok is ott voltak). Régen volt benne térkép gomb, azonnal ott volt a kép közepén, ahol kellett. Btw a vonatinfo vagy melyik oldal fél kilométereket lazán tévedett a napokban, ami pont elég volt egy fotólehetőség elszalasztására :) A vonatdroid meg a jelek szerint ugyan mutatja a mozgásban levő dolgokat, de pár órája Füreden egyik olyan vonatot se mutatta, ami még nem indult el, pedig az egyiken ott ültem, a másikat meg láttam az ablakból. Az előbb említett vonatinfo oldal meg két olyan vonatot mutatott, amik elmentek egy órával hamarabb, aztán észbekapott, és utána jó lett. Igazából egyik se igazán használható perpillanat, pedig két éve az iemiggel nagyon jól lehetett spottolni, a vonatdroid meg teljesen elég volt utasként, hogy tudjam, mennyi időm van még a vonatig.
@Hamster: iPhone-on alul Menetrend ikon, majd a következő oldalon lehet felül két tab fül között váltogatni: Menetrendek és Útvonaltervező. Utóbbira a térkép jön be.
@Hamster: Szerintem a legfontosabb azt látni, hogy az, hogy mennyi egyes vasútvonalakon a legnagyobb sebesség, ill. mennyire megbízható a vasút, nem függnek össze. Amit @nyelv-ész is emlegetett, hogy itt létszámhiány, amott 200km/h, nem, nincs ilyen összefüggés. Németországban több helyen van 300km/h is, én is viszonylag sűrűn járok pl. Köln - Frankfurt közt, ahol szintén elérhető a 300 (bár a tipikus ICE 250-nel megy végig), emellé renegeteg a késés, a létszámhiány miatti vonattörlés, a vonat meghibásodása miatti késés.
Tavaly nyáron egyszer percre pontosan indultunk Kölnből, aztán Frankfurtba 3 óra 20 perc késéssel érkeztünk meg (a menetidő menetrend szerint nincs egy egész óra). Pedig útközben bőven mentünk 200 felett.
@nyelv-ész: Az RJX60 (Budapest - München) ma kompletten kimaradt, mert az osztrák vasút nem tudott rá szerelvényt adni (a MÁV belföldön lepótolta, az osztrák és német szakasz teljesen kiesett). Pedig Ausztriában vannak 200-as pályák.
@Fradista Utazó: Azok kedvéért, akik nem sűrűn utaznak a 60-assal: ez 7 kocsival mindig tele van, rendszeresen álló utasokkal megy, ma reggel, a BL-döntő után, talán még több utas lett volna. Szóval nem csak egy órával később jutsz Bécsbe (és bukod el esetleg a csatlakozást), de ráadásul jó eséllyel még a lábadon is állni fognak a vonaton.
@Fradista Utazó: A héten mentem valamelyik Bécs - Budapest EC-vel (soha nem fogom a neveiket megjegyezni). ÖBB kocsi: kívülről mocskos, belül nincs levegő, a klíma hangosan a lagymatagot kavargatja, a vécé lezárva.

Néha ezt is instázhatnák azok, akik felteszik a képet arról, amikor 230-cal megy a Railjet Linz és Bécs közt :-/ Arról nem is beszélve, hogy maximum véletlenül szokott késés nélkül Hegyesbe érkezni.
@Hamster: Ma egy Railjet csak Tatabányáig ért el járműhiba miatt (a mávinform szerint). Nem tartják karban a szerelvényeket, vagy mi van újabban?
süti beállítások módosítása