Tudnivalók

Egy Földön ragadt humanoid űrlény benyomásai az őt körülvevő világról, különös tekintettel Budapestre, a villamosokra, vonatokra, repülőgépekre, hajókra, zenékre. Meg minden másra.
 
Ha tetszenek a bejegyzések, ajánld a blogot/bejegyzést ismerőseidnek - ha csak egy-egy képet mutatnál meg másoknak belőlük, akkor is kérlek, írd oda mellé a készítő nevét, és hogy hol találtad, mondjuk link formájában! Köszönöm! A tartalmak publikálása, pláne kereskedelmi célú felhasználása értelemszerűen a készítő(k) engedélyéhez van kötve.
 
A kommentek tartalma nem feltétlenül egyezik meg a blog írójának véleményével. Sőt, néha még a bejegyzéseké sem ;) A trollkodás, anyázás, a spammelés és a túlzott offolás pedig ki lesz moderálva, ha úgy látom jónak.

  Gyorslinkek:
 
Régi képek
Villamosok
Hajók
Zene
Budapest
 
Hampage.hu frissítések
 
Énblog
 
Videók

Naptár

június 2026
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Ez megy most

  • Fradista Utazó: @nyelv-ész: tegnap este a 165, és, ennek egyenes következményeként ma reggel a 60, kompletten kimaradt. Igaz, emiatt ... (2026.06.14. 15:41) (nem elég) régi idők vasútja
  • Hamster: @nyelv-ész: Amikor Németországban melóztam, rajta volt a DB app, Csehországban a Můj vlak, de egy egynapos pozsonyi tú... (2026.06.14. 15:33) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • nyelv-ész: @Hamster: Na én meg pont fordítva: legyen ott minden a telefonomon, mert az nálam van. Aztán ha valami nem műxik rajta... (2026.06.14. 14:10) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Hamster: @nyelv-ész: Nem akarok pár óra miatt appokat installálni. Viszont lehet kártyával a járművön venni jegyet, bár fogalma... (2026.06.14. 13:24) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Hamster: @cradbox: "nekem továbbra is nagyon vicces, hogy még 2026-ban sem sikerült elszakadni a "tedd fel a csomagod, hátha el... (2026.06.14. 13:19) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Hamster: @cradbox: Szerintem este hangulatos az a bazi nagy épületkomplexum, és a Szent Vitus kőcsipkéi is játszanak a kevés és... (2026.06.14. 13:15) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • cradbox: Nagyon jó összeállítás. Prágában azért nincs senki este a Várban, mert nincs mit nézni, az egyetlen érdekes dolog est... (2026.06.14. 13:06) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • nyelv-ész: @Hamster: Olyan nincs, ami nálunk, hogy egy mobilappban megveszem a jegyet, aztán a kalauz csak leolvas egy kódot? (2026.06.14. 12:59) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Hamster: @Fradista Utazó: Szerintem amikor meglettek a railjetjeik, hamar elkezdtek Prága - Bécs - Grazot járni, legalábbis akk... (2026.06.14. 12:01) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Hamster: @Fradista Utazó: Az OVpay a becsekk-kicsekk megoldás? Attól kicsit félnék, szerintem háromból két alkalommal elfelejte... (2026.06.14. 11:47) Fényvillamosozás Pozsonyban
  • Utolsó 20

Top 5

  1. Megtalált sínek: a Margit híd régi vágányainak darabjai a DunábanÉveket töltöttem Budapest elvesz(t)ett vágányainak felkutatásával, most azonban - kivételesen - megtalált sínekről fogok mesélni! Száraz időszakokban néha előfordul, hogy a Margit-sziget déli...
  2. Budapest málhásai: a MukikIsmét Tomáš Dvořák képeiből válogatok, témául pedig a guruló fadobozhoz hasonlatos "motoros fedett teherkocsikat" választottam. Persze valószínűleg nagyon ritkán hívták őket így hosszúra nyúlt...
  3. Végállomás, leszállás!Ez itt a bevezető hűlt helye. Normál esetben nyakatekert módon kellene felvezetnem, hogy mi a bejegyzés témája, és miért az, ami, de most egyszerűen csak pár érdekes régi képet szeretnék mutatni Ab...
  4. BUMM nincs, de (majdnem) minden más abból a korszakból itt van :)A jelek szerint az elmúlt hónapokban egy kő alatt éltem (esetleg szatyorban), mert teljesen elment mellettem, hogy az archive.org nem csak elkezdte összegyűjteni az univerzum összes C64-es programját,...
  5. Cégérek, táblák és neonok a hetvenes-nyolcvanas évek külvárosi utcáinJó régen nem csináltam már "régi képes" bejegyzést, de a minap valami mást keresve rámjött, hogy folytatást csináljak egy régi képmutogatós írásnak, melyben hirdetésekkel, neonreklámokkal...
  6. A nürnbergi Colosseum és a Birodalmi Pártgyűlés TerületeAz ember nem mindig csak szép vagy kellemes dolgokat lát utazás közben, hanem néha zavarba ejtőeket is. Életem egyik legfurcsább koncertje volt a nürnbergi Rock im Park, melyen a zenekarok a Harmadik...
  7. Komárnótól Komáromig, avagy az erőd velünk van II.Előzmény: (Rév)Komárom, és az ő naponta kétszer látogatható erődje A komáromi erődrendszer a ma a szlovák oldalon levő Öreg- és Újvárból, a Vág torkolata körüli sáncokból és bástyákból, és három...
  8. A Keletitől az Örs vezér teréig Noah Caplin képeinMostanában sokfelé jártunk régi képeken: a Moszkva téren, Soroksáron, a Duna-parton, a Hegyvidéken, de a zuglói hálózat kimaradt - és "zuglói" alatt most az Erzsébetváros északkeleti csücskén át...
  9. Amikor az utcák keskenyebbek, a villamosok pedig tényleg öregek voltakMúltkor elmeséltem, hogyan kerültem kapcsolatba Tim Boric-kal, most ismét mutatnék néhányat a hetvenes évek második felében készített képeiből. Kezdjük Óbudán, mondjuk a Flórián téren! A...
  10. Mi az: huszonöt emeletes, és átsüt rajta a nap?Természetesen a nyolcvan méteres pécsi magasház, melynek szomorú érdekessége, hogy 1977-től csak 1990-ig laktak benne, azóta üresen áll: A hatvanas-hetvenes évek fordulóján a magyar városépítőket...

Címkék

103 (7) 105Na (5) 1233 (12) 125év (7) 1522 (8) 1820 (13) 1969 (7) 1973 (6) 1976 (9) 1977 (7) 1978 (6) 1979 (10) 1980 (10) 2006 (5) 2018 (11) 2019 (49) 2020 (31) 2624 (23) 2806 (13) 3720 (11) 41-es (10) 424 (26) 436 (8) 5884 (7) 611 (10) abba (6) abszurd (26) Ab van Donselaar (42) aeropark (9) agyhúgykő (61) airway (96) álhír (6) állatkert (11) álom (5) alpok (12) amiga (8) amszterdam (5) aracs ms (5) augusztus 20 (6) ausztria (108) autók (96) bach (5) badacsony (6) badacsony ms (7) balaton (246) balatonföldvár (8) balatonfüred (14) balatonszemes (5) balaton ms (7) Balt Korthals Altes (14) bardotka (13) basel (8) bbc (8) bécs (53) belgium (13) bengáli (47) berlin (163) berlini fal (20) bíbic (6) bkv (65) blog (28) blues (6) bp nosztalgia (10) brno (17) brüsszel (7) budai vár (26) budaörs (39) budapest (1023) budapesti pillanatok (55) buék (9) busz (128) búvár (22) bytom (6) bzmot (16) c50 (14) c64 (18) caf (15) cégtörténet (6) cirkáló (8) city lights (77) classic remise (7) class 56 (7) combino (6) commodore (19) csak egy kép (61) csak egy videó (389) csehország (69) csehszlovák (42) csepel (7) csobánc ms (6) csörgő (18) cukiság (35) debrecen (25) demó (10) design (7) díszkivilágítás (32) divat (5) dízel (16) doctor who (42) drezda (10) duna (88) düwag (6) életkép (22) életképek (39) életmód (6) elveszett (34) emlék (14) emlékek (55) énblog (609) énzene (21) építészet (67) építkezés (22) épület (18) érdekes (5) érdekesség (39) erfurt (8) Ernst Plefka (7) esti városkép (12) évforduló (13) ezerötszázas (8) ezres (17) fan fiction (12) faros (11) favázas (12) feldolgozások (13) felhők (28) felső-szilézia (31) felső szilézia villamos (27) fentrol (7) fényvillamos (28) ferihegy (42) film (13) firka (5) fogas (7) fogaskerekű (31) fogyasztói (23) fonódó (11) fonyód ms (7) forintos emlekeim (5) fortepan (41) fotó (5) frankfurt am main (9) freddie mercury (7) füred ms (7) füsti (6) ganz (5) gary moore (37) gdynia (5) geek (7) gellérthegy (5) Geoffrey Tribe (17) gépsárkány (87) gibson (10) gigant (8) gitár (39) gmap (21) gmunden (7) goldtimer (6) gondolatok (12) gőzmozdony (58) gróf széchenyi ms (7) gyermekvasút (48) haditechnika (15) hajó (239) hajtóművek-motorok (9) hampage (480) hamster (5) hangok (5) hangszerek (13) hármashatárhegy (6) havazás (5) heavy metal (6) helikopter (14) helka ms (10) henschel (10) hév (49) heviz ms (8) híd (31) (36) hódmezővásárhely (7) hogylehetne (7) hogyvolt (7) house (6) hülyeség (10) humor (123) huszonötévesaközlekedésesweboldalam (17) idegenforgalom (21) ikarus (87) il 14 (10) innsbruck (7) internet (7) ipari létesítmények (7) írás (15) it (9) játék (5) jegyek (7) joe satriani (5) jókai ms (13) kalef (11) karácsony (15) karikatúra (5) Karl Holzinger (11) karosa (7) kassa (22) katamarán (22) katowice (7) kazetta (8) kcsv (5) kecskemét 2010 (6) kelenföld (11) kelén ms (16) kelet-berlin (5) képek (1154) képregény (94) kérdés (13) keszthely ms (10) kirándulás (14) kisföldalatti (16) kiskörút (6) kisvasút (62) ki vagy doki (13) klasszikus zene (5) köd (21) köln (36) kölni dóm (5) komp (31) konstal (8) körtér (8) közlekedés (483) kritika (72) kulfoldi szemmel (115) laminátka (6) lánchíd (8) lanovka (8) lapátkerekes (6) last ninja (6) látnivaló (11) lausanne (5) lelle ms (5) lengyelország (84) les paul (8) lhbs (25) linz (11) lipcse (12) li 2 (28) lkk (5) lodz (6) ludmilla (14) luzná u rakovníka (6) m4 (16) maci (9) magas tátra (12) magyarország (7) malév (6) margit híd (9) már nincs (6) mátyás-templom (6) máv (35) mdmot (6) medve (7) mercedes (8) metál (18) metró (47) miskolc (27) mittudoménmi (9) mk45 (6) mk48 (15) mk49 (7) MOD (7) morál (11) morgás (134) motorkerékpár (5) mozdonyok (33) mozi (11) mtp (7) muki (17) münchen (28) műrepülés (8) muv (10) múzeum (66) n19 (5) nagypolszki (6) naplemente (18) ndk (6) németország (336) neon (5) nerd (7) nincsmár (9) Noah Caplin (6) nohab (80) nosztalgia (243) nosztalgiabusz (55) nosztalgiahajó (41) nosztalgiahév (6) nosztalgiatroli (7) nosztalgiavillamos (136) nosztalgiavonat (28) nürnberg (20) nyílt nap (6) nyíregyháza (6) nyolcvanas évek (22) nyugat-berlin (6) NZA (12) olaszország (26) oldtimer (132) orgona (5) orkvadászok (11) országház (5) ostrava (8) osztyapenkó (5) otthoni turista (43) ozzy osbourne (10) pályahiba (6) pályaudvar (42) panoráma (111) paródia (7) pcc (7) pécs (13) Peter Haseldine (11) point n click turista (8) pop (31) popkultúra (139) pozitívum (12) pozsony (74) prága (27) programajánló (28) púpos (25) queen (20) r.i.p. (14) rádió (6) rajz (5) rajzfilmek (5) redbull air race (8) rejtvény (11) reklám (24) relax (12) rendez (15) repülés (136) repülőgép (48) repülőgépek (83) repülőnap (34) repülőtér (21) retró (65) rock (94) rocktörténet (5) róma (15) románia (5) s-bahn (15) semmering (9) sg (5) sid (5) siófok (6) siófok ms (7) skanzen (5) skoda (19) sky channel (11) SNL (17) sorozatok (15) soundcloud (15) spotting (19) st.pölten (5) stadtbahn (6) star wars (6) statisztika (5) stuka (6) stuttgart (9) super channel (5) svájc (30) szabadság híd (17) szárnyashajó (22) szavazás (6) szczecin (7) szeged (44) szekacs (8) szent miklós ms (7) szergej (50) szigliget ms (7) szilézia (6) szili (8) szilveszter (5) szinti (5) szliács (5) szlovákia (152) sztrájk (21) szünetjelzés helyett (253) t3 (6) t5c5 (5) tapolca (8) társadalom (5) tatra (50) taurus (7) tdt2020 (12) tdt2022 (6) technika (71) technikatörténet (89) tehervonatok (12) tél (20) templom (12) természet (11) tévéműsor (27) thin lizzy (8) tihany (11) Tim Boric (16) Tomas Dvorak (11) tömegközlekedés (532) történelem (29) totalcar (5) trabant (7) trainspotting (75) tram train (9) trolibusz (77) tünde ms (5) turizmus (20) tűzvonalban (15) tűzvonalban saját (8) tv (96) tw6000 (6) überzenészek (17) utazás (496) utcakép (232) uv (66) vár (11) várnegyed (9) város (568) városkép (119) városliget (10) varsó (8) vasút (659) vasútállomás (7) vasúti becenév (6) vélemény (31) vicinális (13) vidám park (5) videó (1050) villamos (891) vitorlás (21) vízibusz (32) vlog (7) wachau (5) wartburg (6) woltersdorf (5) wroclaw (6) wuppertal (7) würzburg (5) xi.ker (50) youtube (359) zene (230) ziu (5) zlin (13) zsiguli (6) zürich (15) Címkefelhő

Fényvillamosozás Pozsonyban

2026.06.14. 06:00 :: Hamster

Bár történetesen tegnap is jártam Pozsonyban, ez most egy januári beszámoló. A fényvillamosukat megnézni mentünk ki, és bár mást is csináltunk, fotózni szinte csak a LED-ekbe oltöztetett Tatrát fotóztam. Meg néhány aranyos cicát egy kávézó kirakatában :) Hatalmasat fejlődött az itteni tömegközlekedés az elmúlt tizenegykét évben, bár a főpályaudvaron igazán megcsinálhatnák a jegyautomatát, hogy lehessen kártyával fizetni... 

Fényvillamosozás Pozsonyban
... meg némi cukiság és egy vonat :)

12 komment

Címkék: énblog utazás szlovákia város tömegközlekedés tatra villamos pozsony hampage k2 fényvillamos

(nem elég) régi idők vasútja

2026.06.12. 06:00 :: Hamster

Nem kell megijedni, nem művészi életképek következnek, csak a szürkületben az akkori digi fényképezőgépem olyan torz színeket produkált, hogy okosabbnak láttam szürkeárnyalatosra konvertálni a fotókat :)

img_7692.JPG

2007 januárjának egy borult délutánján Almár Ákos barátommal elmentünk kéregjegyet vadászni a váci vonal mentén. Akkor már elég ritka dolog volt ez a régimódi karton jegy, és úgy rémlik, hogy Istvántelek megállóhelyen nem is mindig volt nyitva a pénztár, ami ilyet árusított, de meg kellett próbálni. Természetesen vonattal mentünk, egy elég szakadt ingavonattal.

img_8746-ff.JPG

Soha nem fogom megérteni azokat, akik visszasírják ezeket a kocsikat a KISS-hez vagy Flirthöz  képest! Tudom, nem az utasteret kell nézni, hanem a tájat, de néha ez se működött :)

img_8745.JPG

A kocsi, amiben leültünk, sötét volt, nyirkos, és bár a hűvös időjárás miatt nem állt fent a veszély, hogy odasülünk a műbőr üléshez, abszolút nem éreztem úgy, hogy a XXI. században vagyunk. Tudom, ma is közlekedik még ilyen kocsi, elég nagy baj ez.

img_7691.JPG

A régi, felújítatlan ingavonatok mellett a "Hernyó" becenevű Ganz motorvonatok is eltűntek mára a váci vonalról, pontosabban továbbköltöztek Miskolc környékére. Amikor ezek a vonatok megjelentek a rendszerváltás körül, nagyon tetszettek, ...

img_7653-ff1.JPG

... de 2007-ben már rettentő lepukkantak voltak. És igen, azokból az ablakkeretekből tényleg hiányoznak az üvegtáblák. Igazi gettóhangulata volt az utazásnak!

15 komment

Címkék: énblog képek vasút 2007 életképek istvántelek rákosrendező rákospalota bhv BD ingavonat

Szárnyashajózás, ex-csavargőzös, komp és tűzoltóhajó

2026.06.09. 00:43 :: Hamster

Néhány budapesti hajó új festést kapott, és egyre gyakrabban lehetett arról hallani, hogy megszűnik a magyar szárnyashajózás. Ez végül nem történt meg, de azért nem bánom, hogy néhány délutánon kimentem a rakpartra elkapni valamelyik Bíbicet. És ott voltak a régi kedvencek is: az Attila, a Pannónia, a Margitsziget, és persze az egyszerre kopottnak és elkophatatlannak tűnő Moszkvák. Ezen az oldalon 2025 második felének néhány dunai életképét örökítettem meg:

2025 második fele a Dunán (de főleg Budapesten)
Szárnyashajózás, ex-csavargőzös, komp és tűzoltóhajó

Szólj hozzá!

Címkék: budapest közlekedés város duna hajó esztergom hampage nagymaros szárnyashajó

Újabb helybenpörgős indulás

2026.06.08. 17:42 :: Hamster

Nagy meglepetésre múlt szombaton a "Siófok" katamarán dolgozott a Tihany - Balatonszemes járaton. Érdekes volt Szemesen látni ezt a nagy hajót, de persze a látszat ellenére nem túl kicsi neki ez a kikötő, hiszen a dupla Z-hajtásnak köszönhetően sokkal könnyebben megfordul benne, mint a szokásos ex-szovjet hajók. És pláne könnyebben, mint régen az egymotoros reverzálható gépek.

2 komment

Címkék: balaton közlekedés videó hajó balatonszemes katamarán csak egy videó siófok ms

Alföldi retróhétvége: Csörgő, Bzmot, MDmot

2026.06.07. 20:44 :: Hamster

2026 májusának utolsó hétvégéjén a régi(módi) vonatoké voltak a Szentes környéki sínek. Én csak vasárnap tudtam lemenni, és ezen a videón inkább csak hangulatokat örökítettem meg:

Szólj hozzá!

Címkék: közlekedés videó alföld vasút mdmot csörgő bzmot nosztalgiavonat csak egy videó

Az autó, aminek a nevében az "E" még nem azt jelentette, hogy elektromos :)

2026.06.04. 06:00 :: Hamster

Amikor Mariannal az eső elől a mélygarázsba menekített öreg vasakat nézegettük Füreden, kicsúszott belőle, hogy szépek, szépek, de azért egy Jaguar E-Type még szebb lenne..! Aztán a következő állásban ott figyelt egy 1969-es Jaguar E-Type. Hasznosabb lett volna, ha inkább egy lottó ötöst kíván, de ez van, ezzel kellett dolgoznunk.

20260517_100408.jpg

Ez a masina nem is autónak néz ki, inkább olyan, mint a harmincas évek versenyrepülőgépei: elkezdődik a motorral, aztán folytatódik a motorral, aztán még mindig tart a motor, és csak jelzés értékkel van ott az utastér. Pedig ez a hosszabbított, 2+2 üléses változat!

20260517_100607a.jpg

XJS-ben már ültem, de az egy szögletes valami volt ehhez a csepp alakú csodához képest. Mondjuk abból alig tudtam kikászálódni a 190 centimmel, szóval lehet, hogy ezt se rám szabták.

20260517_101325a.jpg

Őrületesen jó kontrasztot alkotott a fehér külsővel a belső (bőr)borítás!

20260517_100432a.jpg

A kormánykerék a burkolata ellenére valahogy komikusan spártainak hatott ebben a környezetben.

20260517_100825.jpg

Fogalmam sincs, hogy tényleg szükség volt-e arra, hogy a sima motorháztető helyett az egész orrát fel lehessen nyitni, de az ilyen részletektől még érdekesebb a konstrukció.

5 komment

Címkék: balaton videó képek jaguar balatonfüred oldtimer gépsárkány concours d-elegance

Segítség, körbevettek a régi járművek :O

2026.06.02. 23:42 :: Hamster

A 2026 májusi alföldi retróhétvége egy véletlenül elkapott pillanata Újváros közelében. Balra egy BCmot 1928-ból, jobbra egy Ikarus 266-os:

11 komment

Címkék: retró videó alföld ikarus nosztalgiabusz nosztalgiavonat csak egy videó bcmot

Jég- és hullámtörés, régiségek és kimaradt vonatok

2026.05.27. 03:06 :: Hamster

Téved, aki azt gondolja, hogy unalmas dolog levonatozni a Balatonhoz, hajózni egyet, aztán hazavonatozni, mert ez a következtetés azt feltételezi, hogy a hajó és a vonat mindig jár, amikor kell neki. Idén ugyanis rögtön a szezonnyitón megtörtént, hogy bár mi ott voltunk, a hajó nem, és hazajönnünk is nehézkes volt, mert a déli parti vasút úgy döntött, hogy lefekszik pihenni. Ez azt jelenti, hogy aki vonatos oldalt akar olvasgatni, annak is érdemes ideklikkelni :) Azért szerencsére nem általános a probléma, mert már most egy rakat szép emléket begyűjtöttem - igaz, a most következő beszámoló csak az év első néhány hónapjáról szól, amikor jéget törtünk a komppal, és méteres hullámokon át jutottunk el Keszthelyre:

Balatoni életképek 2026 elejéről
Jég- és hullámtörés, régiségek és kimaradt vonatok

24 komment

Címkék: balaton közlekedés utazás vasút hajó hampage nosztalgiahajó

Füred kincsei: Concours d’Elegance 2026

2026.05.24. 07:00 :: Hamster

20260517_094145a.jpg

Tavaly véletlenül estünk be Füreden a Concours d’ Elegance veteránautó-szépségverseny résztvevőibe, és imádtuk. Mivel egy ideje minden májusban lemegyünk sétálni egyet a Tagore sétányon, idén igyekeztem a rendezvényhez időzíteni a látogatást. A versenyzők közt megtaláltam új kedvenc autómat, amiről már írtam korábban, most mutatnék pár további képet.

20260516_132347.jpg

Szombati partraszállásunkkor olyan rossz idő volt, hogy az autók elbújtak a belvárosi mélygarázsba, ahol elég nehézkesen lehetett fotózni - de persze azért megpróbálkoztam vele. Ez a torinói rendszámú szépség egy Moretti 750 TDM Spyder 1958-ból. Őszintén szólva legalább egy tizessel fiatalabbnak gondoltam első látásra.

20260517_093712.jpg

Ez az utastér se az 1950-es évek általános közép-európai hangulatát és lehetőségeit tükrözi. Színtévesztőként a kocsi színében nem vagyok biztos, de stílusosnak látom az egészet. Persze azért a Kishonda szebb :)

20260516_132341b.jpg

Ez a FIAT Nínó Karotta facebook oldala szerint a felesége autója, de a képek alapján úgy láttam, hogy igazából magának vette :) Kicsit sajnálom, hogy zsigerileg utálok vezetni (rég lejárt a jogsim, a gyakorlatom meg még régebben), mert el tudom képzelni, hogy van egyfajta hangulata, amikor az ember egy ilyennel robog végig a tihanyi parti úton...

20260516_135213a.jpg

Volt pár lapos (=sportautó) résztvevője a versenynek, Mariann mondta is, hogy "szépek, szépek, de azért egy E-Type szebb lenne náluk"... aztán két hellyel arrébb ott állt ez az E-Type :) Kis koromban volt egy ilyenem műanyagból, de így élőben szebb.

20260516_132213.jpg

Steyr-Puch Pinzgauer. Szerintem ez ott volt a két héttel korábbi tapolcai Ikarus-találkozón is.  

20260516_134036.jpg

Irtó öregnek éreztem magam, amikor tudatosult bennem, hogy a Bálnamerci kupé változata, a 600SEC már oldtimer rendszámot tud kapni.

32 komment

Címkék: énblog balaton videó autók mercedes ferrari bmw képek e-type fiat rolls-royce balatonfüred oldtimer gépsárkány concours d-elegance kishonda

Elnézést, ez kicsúszott belőlem, ahogy a most kijövő filmeket láttam

2026.05.23. 18:00 :: Hamster

[fakenews] A Disneycorp Fenntarthatósági és Recycling Ügyosztálya (formerly known as Lucasfilm Ltd) bejelentette, hogy amennyiben sikeres lesz a "Boba Fett Másolata és egy Temuról rendelt műanyag Yoda bábu" című projekt (mely jogi okokból kifolyólag "A mandalóri és Grogu" címmel került a mozikba), a munkát azonnal folytatják a következő filmekkel:

  • Palpatine unokatesója és a Kis Rancor
  • Greedo és az a kis guruló robot az első Halálcsillagról
  • Han Solo első barátnője és Bébi Ackbar
  • Lars Owen kollégiumi szobatársa és Wicket kisunokája

Amennyiben még ezek a filmek se tennék tönkre a Star Wars megmaradt kevés jó hírét, egy végtelen számú majomból álló forgatókönyvíró-csapat már elkezdett dolgozni a "Mos Eisley Cantina Banda Óvoda" és a "Fresh Prince of Coruscant: Mace Windu korai évei" című sorozatokon.

9 komment

Címkék: star wars hülyeség álhír popkultúra énkérekelnézést

süti beállítások módosítása