Amikor tavaly vagy tavalyelőtt felfedeztem, hogy becsukták a Keleti pályaudvar múltidéző poggyászmegőrzőjét, szomorú lettem, mert nem találtam saját fotót róla. Az előbb viszont véletlenül rábukkantam egy sorozatra, amit valamelyik vasutassztrájk idején csináltam. Rémlett, hogy valamikor valami kapcsán csináltam pár képet róla, de mivel nem találtam meg őket, azt gondoltam, rosszul emlékszem. És nem! Így hirtelen még az is beugrott, hogy a pult mögött ülő nénik mosolyogva járultak hozzá, hogy lefotózzuk Jazzel a berendezést, szemmel láthatóan nem volt számukra újdonság a kérdés. Nem is értem, miért:
Szerintem ez a berendezés már gyerekkoromban is avíttas lett volna, bár az tény, hogy akkor még sokkal többen vették hasznát a cirill betűs feliratoknak. A táblákat remélem, hogy megmentették:
Nem tudja valaki, a bal oldali nagyobb táblán látható, kézírásszerű betűket (a comic sans analóg változata?) hogyan csinálták? Kézzel festette valaki, vagy volt rá valamilyen nyomdatechnikai eljárás? Esetleg sablonnal készült?
Egyébként német vasútbarátok képei közt is láttam már fotót a helyről - szerintem a Lajta túloldaláról kelet felé haladó "szakturisták" akklimatizálódásának fontos helyszíne volt ez :)
Ez megy most