Gyerekkoromban a mainál sokkal több helyen lehetett a fény- és félsorompók helyett teljes szélességű tekerőseket látni (általában szakállasakat). Már úgy értve, hogy bent Budapesten: ilyen volt például a lajosmizsei sorompónál, vagy éppen a pécsi és balatoni vonalakon azon a környéken, ahol ma az Egér út aluljáróban keresztezi a pályát. Néhány éve ezért nagyon megörültem, amikor megláttam Máriaudvar megállóhelyet:
Ez a hely szerintem nem csak a csapórudas sorompók miatt különleges, hanem mert a vágány nagyon hegyes szögben keresztezi az utat, emiatt a két sorompó elég távol van egymástól. A peron viszont nem itt van, hanem az állomásépülettől délkeletre.
Egy régebbi kép 2017-ből, Nohabbal
A kézzel tekert sorompón kívül egy karos jelző is tartozik a szolgálati helyhez, bár sajnos olyan sötét volt ottjártamkor, hogy ezt külön ki kell hangsúlyoznom, különben nem vennétek észre az alábbi videón:
Érdekes egy Pesthez közeli, villamosított elővárosi vonalon ilyen régimódi létesítményt látni. Ráférne egy kis ráncfelvarrás erre a vonalra!
Ez megy most