Egy 160 lakosú faluban sok mindenre számít az ember. Például kacsaúsztatóra, takaros házakra, pajta előtt álló traktorokra.
A Felső-Frankország dombjai közt megbúvó Treppendorf azonban nem átlagos falu, ahogy az a jobbra láthatóhoz hasonló vicces feliratokból, vagy ebből az irányjelző táblából is sejthető:
Itt működik ugyanis a Thomann Zeneház, mely internetes üzletágának köszönhetően ma már 1200 főt foglalkoztat. Amikor az ember behajt a faluba (ami igazából már nem is önálló falu, mert a közeli Burgebrachhoz tartozik), lát egy rakás nagy csarnokot, az a raktár és a logisztika. A túloldalon egy kisebb épület pedig a "service center". Aztán beljebb megyünk, és ha véletlenül jobbra kanyarodunk, ott van igazgatóság. Aztán rájövünk, hogy a táblákat kellene követni, és megérkezünk a tulajdonképpen hangszerbolthoz:
Bár tulajdonképpen a csomagküldő rész is érdekes lehet, én azért alapvetően a hangszerbolt miatt szerettem volna eljönni ide, még pontosabban a pincében működő gitárrészleg miatt:
Valószínűnek tartom, hogy egész Magyarországon nincs annyi eladás előtt álló vadonatúj hangszer, mint amennyit ezen a fotón láthatunk :) És ez csak egy része a boltnak, emellett van dob-részleg, billentyűs-részleg, DJ-szoba, satöbbi...
Ha nyernék a lottón, valószínűleg ezen a részen kezdeném a bevásárlást. Ezek egy átlagos budapesti hangszerbolt kínálatával ellentétben többnyire nem budget hangszerek: felül goldtop, tobacco burst, illetve egyéb Les Paulokat láthatunk, meg egy szintén eredeti Flying V-t. És ez csak a kezdet, mert az igazán drága modelleknek külön kuckója van :)
Alul Ibanezek hosszú tömött sora, fölöttük LTD-k. A kép közepétől jobbra az Epiphone-ok jöttek, aztán a Squierek, majd Fenderek - fölfelé meg a PRS-ek. Legalábbis ha jól emlékszem, mert kicsit beleszédültem a választékba. Természetesen akusztikus gitárok is voltak: a félakusztikusok, rezonátorosok, bendzsók, ukulelék mellett a galérián.
Az extrémebb gitárok külön sarkokban csoportosultak: itt például mindenféle továbbfejlesztett V- és Explorer formák különböző gyártóktól, ...
... aztán 7- és 8-húros Schecterek, egy Kirk Hammett- ("Nosferatu") és egy James Hetfield-féle ("vaskeresztes") ESP közt pedig egy Wylde Audio Viking. A kép jobb széle meg végképp metál - ahogy elnézem, az eddig látottak mellett volt ott még Jackson és B.C. Rich is. Amúgy gyanúsan oltárszerűen van elrendezve ez a beugró, nem? :)
Természetesen a szponzorált típusok se hiányozhattak: ez itt egy Paul Stanley-nek tervezett Ibanez Iceman, mögötte balra pedig ...
... egy Michael Schenker Dean V figyelt. Tudom, a kép minősége nem az igazi, na de a gitár miatt nem bírtam nem berakni!
Utolsó képkent itt egy Dean ML, amit manapság leginkább Dimebag Darrellhez köthetünk. Szerintem ilyet még nem is láttam közelről - de valószínűleg más se nagyon, azért rakták üveg mögé :) Hejj, jártam már pár hangszerboltban életem során, de ez mindegyikre rávert pár kört!
Külön köszönetet szeretnék mondani Papp Ágnesnek a képekért
Ez megy most