A 30a (a balatoni vasútvonal) budapesti bevezető szakaszának kétvágányúsítása közben Budafok-Belvárosnál az addigi 2 + 1, illetve a mai 2 + 2 vágány átadása közt egy időre csak két vágány maradt, amit ilyen látványos módon kanyarítottak át a pécsi vonal oldalára. A videó első felében két vonatot látunk átcsalinkázni a vágánytengely-ugratáson, a másodikban megnézzük, hogyan nézett ez ki egy vonatból:
Cikkcakkozás Budafokon
2024.05.31. 20:25 :: Hamster
5 komment
Címkék: budapest közlekedés videó vasút budafok csak egy videó
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Budafok csak 192x környékén lett város, lehet, hogy előtte összevissza építkeztek, ahogy azt a XIX. század végéig sokfelé csinálták, csak utána szabályozták ki a homlokzatok vonalát. Aztán végül nem lett végig beépítve egységes térfalat alkotó bérházakkal, csak 1-2 áll belőlük - lehet, hogy senki nem akart két vasútvonal mellett lakni a gőzösök idejében. Budafok 1950-ig nem volt Budapest része, úgyhogy úgy sejtem, ide nem terjedt ki a Fővárosi Közmunkák Tanácsának hatásköre se. De igazából azon se lepődnék meg, ha a puha talaj (a fennsík alapja mészkő, amit sok helyen kitermeltek, tehát üregek vannak benne, a tetején viszont mindenféle homok, agyag és iszaprétegek vannak, amik könnyen mozognak) miatt süllyedne/mozogna a környék, és ezért nem épült be rendesen, mert száz méterrel arrébb még tízemeletesek állnak, itt viszont megállt az idő a XX. század elején. De ez csak találgatás, ha van itt, aki tudja a megoldást, kérem, hogy írja meg!
A vasútállomás utáni rész amúgy is elég érdekes, a Tétényi-fennsík rézsűje beleér a Dunába, a vasút is úgy lett belevágva, ezért kevés a hely, elsősorban borospincék működtek-működnek itt. A vasúttól jobbra levő kikövezett gödör például egy ilyen pince vasúti kapcsolata volt, kb. a nyolcvanas évekig Mukik húzták fel onnan a teherkocsikat.
Ez megy most