Egyszer nézegettünk itt képeket a Városliget azon időszakából, amit nem láthattam, most viszont olyan fotók következnek, melyek témájáról nagyon is vannak emlékeim:
A Petőfi Csarnokot 1985-ben nyitották meg a Várbazár összedőlés-közeli állapota miatt bezárt Ifjúsági Park pótlásaként. Az épület azelőtt a vásárváros egyik kiállítócsarnoka volt, majd bútorraktár; szerintem zseniális ötlet volt így újrahasznosítani. Nekem tetszett a létesítmény dizájnja is: elég jellegzetes díszítőelemeket akasztottak a funkciójából adódóan alapvetően unalmas épületre!
A csarnok közepe és alja a rendezvényközponthoz tartozott, az emeleten pedig a Közlekedési Múzeum repüléstörténeti kiállítása működött. Tizenhét éves koromig az utóbbiban jártam többet, utána kiütéssel a koncertterem győzött.
Ezt a fotót a repülőmúzeum feljáróhídjáról készítette a fényképész - tizen-huszonévesen nem keveset ácsorogtam ott lent a beengedésre várva. Csak a kilencvenes években jelentősen kevesebb volt a rendőr.
Szerintem jópofa volt a belső tér, melyben a zsaluk mintjával "díszített" nyers vasbeton dominált. Mindig az jutott eszembe, hogy nincs annyi részeg tinédzser, amennyi kárt tudta okozni ebben az épületben :) Az ajtókon látható népművészeti minták érdekes ellentétben álltak a bunker jelleggel.
A ruhák és frizurák a kilencvenes években se különböztek jelentősen a fentebbi fotón láthatóaktól, legalábbis metál koncerteken. Először egyébként 1985 őszén jártam az épületben: talán a Fegyveres Erők Napján (erre még emlékszünk?) néztük meg apuval. Az apropó az volt, hogy az újság azt írta, hogy Malév rajzpályázatra beküldött rajzok vannak kiállítva benne, ami azért érdekelt, mert erre a versenyre én is beneveztem, sétarepülést nyerve. Akkor már több osztálytársam is mesélt a Tupoljevekről, amikkel nyaralni mentek (jellemzően Bulgáriába), mi viszont sose repültünk sehova, úgyhogy saját hatáskörben kellett megoldanom, hogy ne maradjon ki az életemből a "154-es" :) Szerintem nem volt rossz teljesítmény tízévesen "saját erőből" repülni. A rajzokat végül nem találtuk meg, de az épületet már akkor is érdekesnek találtam.
Bár jártam a mindenféle klubhelyiségekben is, na meg a szabadtéren, a koncertterem volt a legnagyobb kedvencem. Egyszer még a színpadra is feljutottam, igaz, csak egy macskakiállításon, amikor is annyi kiállító volt, hogy oda is jutott belőlük :)
Azon gondolkozom, hogy melyik volt a kedvenc koncertem itt. A szabadtéren egyértelműen a '93 májusi Faith no More (előzenekar a Sex Action, akiket kifütyültek) győz, de itt bent olyan sokon jártam, hogy nem bírom eldönteni. A többségük természetesen metál volt, Manowartól a Gamma Ray-ig, Moby Dicktől a "dickinsontalan" Iron Maidenig. Nem tudok dönteni. Más meg tudja mondani, melyik volt a kedvenc pecsás koncertje?
Ez megy most