Megint a wikipedián bolyongtam, ott akadtam bele egy érdekes fotóba. Egy MX rakéta (emlékszünk még ezekre? gyerekkorunkban ezek voltak a fő fenyegetések ránk nézve, már hogy a híradóban beszélő bácsik szerint) nyolc, egymástól függetlenül célra vezethető robbanófejének becsapódását fényképezték hosszú záridővel egyetlen képre:
Készítette: David James Paquin (attributed) Az eredeti feltöltő Solipsist a(z) angol Wikipédia-ról volt - http://www.smdc.army.mil/SMDCPhoto_Gallery/Missiles/Missiles.html Áthozta Saperaud az en.wikipedia projektből a Commonsba., Közkincs, Hivatkozás
Aki nem szeret a linkekre kattingatni, azok számára dióhéjban: a hetvenes évek óta (minden oldalon) az interkontinentális vagy tengeralattjáróról indítható ballisztikus rakéták egy része nem csak egyetlen robbanófejet hordoz, hanem egész készletet belőlük, melyeket a megfelelő pillanatban egyenként kioldva egyszerre több célpontot is tudnak támadni. Tehát minden csík végére oda lehet képzelni egy-egy gombafelhőt:
Forrás: https://imgur.com/gallery/BXg4Y
És tegyük hozzá, mindegyik ilyen robbanófej sokszoros erejű a hiroshimaihoz képest. Ja, és a robbanófejek mellett csalikat, hamis célokat is kidobhat a hordozóeszköz, igencsak megnehezítve a valós pusztítóeszközök időben való elhárítását. Ezekről a megoldásokról persze évtizedek óta tudok, de fotókat eddig nem láttam róla (amint látható, elsősorban azért, mert nem kerestem), gondoltam, hátha más is így van ezzel. Amúgy ennek a bejegyzéshez semmi köze nincs az aktuális politikai fejleményekhez, teljesen véletlen, hogy most találtam rá a képre.
Ez megy most